Gdy biegnę drogą w nieznane
Zabieram Tatę i Mamę.
W plecaku wody mam łyk,
Bo szczyty zdobywac bedę dziś.
Mamo, Tato wolę wodę ...
Gdy biegnę drogą w nieznane
Zabieram Tatę i Mamę.
W plecaku wody mam łyk,
Bo szczyty zdobywac bedę dziś.
Mamo, Tato wolę wodę ...
Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, powiedzieć swoje tajemnice. Z tej okazji w dniu 25.11.2024 r. dzieci przyniosły do przedszkola ulubione pluszowe misie, maskotki. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. Przez cały dzień dzieci wraz ze swoimi pluszowymi zabawkami uczestniczyły w różnych aktywnościach i zabawach. Poznały historię powstania pluszowego misia, tańczyły, ćwiczyły razem z misiami, ułożyły na macie edukacyjnej misia z kolorowych kubeczków według podanego kodu, kolorowały misie oraz składały w całość z wyciętych elementów. Dzieci wysłuchały opowiadania o Kubusiu Puchatku, które przeczytała mama Huberta. Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i dobrej zabawy, a dzieci były szczęśliwe i zadowolone.
Danuta Nowak
25 listopada wszystkie misie mają swoje święto.
Pluszowy miś od lat jest ulubioną zabawką dzieci na całym świecie.
Sam pluszak jest symbolem dobra ,miłości,łagodności, ciepła i opiekuńczości.
W tym szczególnym dniu trudno wyobrazić sobie zajęcia, na których nie pojawią się pluszowe misie.
W naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia również nie przeszedł bez echa.
Dzieci przyniosły do przedszkola swoje maskotki, które inspirowały przedszkolaki
do różnorodnych zabaw.
Krystyna S.
Miesiąc Listopad nierozerwalnie związany jest z obchodami Święta Niepodległości. Przez niemal trzy tygodnie, dzieci poznawały ważne informacje związane z krajem, w którym mieszkają. Kraków , miasto w którym mieszkamy, był ostatnim etapem przybliżania dzieciom wartości patriotycznych i rozbuszania miłości i szacunku do miejsca, w którym żyjemy. Dzieci z grupy "Motylki" mogły wyrazić swoje emocje, poprzez działania twórcze. Towarzyszyły im : radość, satysfakcja i duma. Bo piękny jest nasz kraj ojczysty.
Elżbieta Miętka
Programowanie i kodowanie to innowacja, która uczy wielu umiejętności kluczowych, świadomego korzystania z technologii, precyzyjnego myślenia, rozwijaja umiejętność myślenia logicznego, kreatywność, pomysłowość, dbałość o szczegóły, umiejętność skupienia uwagi, koncentracji, cierpliwości, inwencji twórczej, kreatywności. Dzieci nabywają wszystkie te umiejętności na drodze dobrej zabawy. Motylki rozpoczęły naukę programowania z wykorzystaniem robota Photon. Programowały robota przy pomocy tableta. Poprzez zadania stawiane Photonowi określały jego ruch, wydawanie dźwieku czy zmianę koloru czułek.
Danuta Nowak
19 listopada we wszystkich grupach wiekowych odbyły się kolejne zajęcia sportowe - Multisport. Celem projektu jest zachęcenie dzieci do aktywności, pokazanie korzyści płynących z ruchu oraz kształtowanie prawidłowej postawy ciała. Zajęcia ogólnorozwojowe to przede wszystkim wspaniała zabawa i aktywne spędzenie czasu w przedszkolu.
Iwona W.
15 listopada w grupie Motylków odbyły się kolejne zajęcia dotyczące Programu Edukacyjnego - Dzieci segregują. Tym razem tematem był metal i tworzywa sztuczne. W trosce o nasze środowisko dzieci dowiedziały się co należy wrzucać do pojemnika na metale i tworzywa sztuczne oraz zrozumiały jakie korzyści wynikają z segregacji odpadów.
Iwona W.
14 listopada odwiedził naszych przedszkolaków Teatr Skrzat z przedstawieniem pt. ,,Złoty Orzeszek”. W trakcie spektaklu dzieci pomagały bohaterom zdobyć złoty orzeszek. A wszystko po to, by uratować krainę baśni przed złą czarownicą. Dzięki pomocy widzów, zła czarownica zamieniła się w dobrą wróżkę. Dzieci z zapartym tchem śledziły przygody bohaterów i nagrodziły aktorów gromkimi brawami.
Iwona W.
Za nami kolejne zabawy z kodowaniem. Tematy zabaw nawiązywały do zbliżająceo się Świeta Niepodległości. Nasze przedszkolaki entuzjastycznie podeszły do stawianych zadań. I trzeba przyznać, że wyrosną z nich bardzo mąrdzy dorośli.
Elżbieta Miętka
Dnia 7.11.2024 roku dzieci z gru "Motylki' i "Skrzaty" zostały zaproszone do Biblioteki Publicznej . Tu czekała nia nie bardzo miła niespodzianka. Aktorzy z teatru Krak-Art przygotowali predstawienie. Treść bajki nawiązywała do znanej bajki "Alicja w krainie czarów". Jednak fabuła została zmieniona tak, aby dzieci "wędrując" z Alicją po zaczarowanej krainie zrozumiały, jak wielkie znaczenie mają dobre maniery. Dzieci prowadzone przez aktorów czynnie pomagały rozwiązywać napotkane problemy.
Elżbieta Mietka