Warsztaty świąteczne u SKRZATÓW

15.12.2023 dzieci z grupy SKRZATY zaprosiły swoich Rodziców na spotkanie przedświąteczne.

Dziueci zaprezentowały krótkie przedstawienie (montaż słowno-muzyczny) pt. Renifery Świetego MIkołaja.

Piosenki mikołajowe przeplatane były wierszykami - każdy z reniferów przedstawił się.

Następnie dzieci wspólnie z Rodzicami robiły zabawki na choinke (dzwonki, ptaszki). Wspólne malowanie i naklejanie dostarczyło wiele radości i śmiechu.

M. Szybowska-Korus

Stroiki Świąteczne- warsztaty

W dniu 20 grudnia dzieci z całego przedszkola uczestniczyły w warsztatach Świątecznych na których przygotowywały stroik na Święta Bożego Narodzenia. Dzieci chętnie uczestniczyły w warsztatach na których musiały wykazać się dokładnością, cierpliwością i kreatywnością. Był to miły przedświąteczny czas i powstały piękne stroiki, które będą Świąteczną dekoracją w domu.

Karolina Olszańska

Życzenia dla Alanka.

Ile gwiazd na niebie i piasku na plaży,
tyle niech się spełni w życiu Twoim marzeń.

Z okazji piatych urodzin tego życzą Alankowi Panie,koleżanki i koledzy ze Słoneczek.

Świąteczny obiad.

Wigilia to przepiękny czas,
Bożonarodzeniowy czas,
gdy siedzą wszyscy w kole
i mamy bliskich przy stole...

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni , na który czekamy
cały rok. W naszym przedszkolu, dzieci poznają tradycje i zwyczaje świąteczne
i chętnie uczestniczą w świątecznych przygotowaniach.

Dnia 19.12.23r. dzieci oraz pracownicy przedszkola, tuż przed południem,
zebrali się w przystrojonym gwiazdkami holu. Pani dyrektor Ewa Migut złożyła wszystkim świąteczne życzenia, po których zaśpiewaliśmy kolędę „Wśród nocnej ciszy.”
Odświętnie ubrane przedszkolaki usiadły przy pięknie udekorowanych stołach i wraz z Paniami zjadły wigilijny obiad.
Barszcz czerwony i rybka to potrawy, których nie mogło tego dnia zabraknąć. Wszyscy słuchali pięknych, polskich kolęd.

Świąteczne warsztaty w Smokach.

W dniu 14.12.2023 r. w grupie "Smoki" odbyły się świąteczne warsztaty z udziałem dzieci i ich rodziców. Najstarsze  przedszkolaki zaprezentowały  krótki program artystyczny, złożyły życzenia świąteczne i wspólnie z Rodzicami zaśpiewały kolędę. Następnie zaprosiły do wspólnego wykonywania stroika świąteczno-zimowego. Podczas spotkania panowała miła, świąteczna atmosfera. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za obecność oraz aktywne włączenie się w przygotowanie świątecznych warsztatów.

Anna Bartosz

Świąteczne warsztaty u Motylków

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja do wspólnego spędzania czasu w radosnej, ciepłej, rodzinnej atmosferze. Dlatego właśnie dzieci z grupy „Motylki” zaprosiły swoich rodziców do udziału w warsztatach świątecznych. W pierwszej części spotkania przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały program artystyczny, który składał się z wierszyków, kolęd, pastorałek oraz pięknych tańców. Następnie wręczyły rodzicom przygotowane samodzielnie świąteczne kartki z życzeniami. W kolejnej części spotkania wszyscy wspólnie zabrali się do pracy. Dzieci wraz z rodzicami tworzyły piękne kolorowe choinki, które następnie każdy mógł zabrać do domu. To był bardzo miło i radośnie spędzony czas.

Sylwia Hładio-Wąs

Mamo, tato, wolę wodę.

W minionym tygodniu, w grupie Słoneczka kontynuowaliśmy realizację programu

Mamo, tato wolę wodę. Komu potrzebna jest woda, kiedy i dlaczego powinniśmy ją pić,

to tylko niektóre pytania, na które wspólnie szukaliśmy odpowiedzi.