Teatr "Skrzat" przedstawia "Tajemniczy wirus lenistwa"

Dnia 29.01.2024 w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. "Tajemniczy wirus lenistwa" w wykonaniu teatru "Skrzat". Dzieci oglądając historię królewny, która została "zarażona' lenistwem, mogły zobaczyć jak wyglądałby świat, gdyby wszyscy byli leniuszkami. Na szczęście historia, jak w każdej dobrej bajce dobrze sie zakończyła. Morał z bajki wypływa taki, że najlepszym lekarstwem na lenistwo jest praca, systematyczność i wywiązywanie się ze swoich obowiązków.

Paulina Czerwiec

Dzień Babci, Dzień Dziadka w Skrzatach.

25.01.2024r. dzieci z grupy VI / SKRZATY - gościły w przedszkolu swoje Babcie i swoich Dziadków.

Uroczyste obchody Ich święta upłynęły w rytmie piosenek i wierszy o tematyce zimowej. Dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny pt. Zima zima biała. Były oczywiście laurki i drobne upominki dla gości, ale też wesoła wspólna zabawa taneczna. Miło wspominamy ten dzień.

Małgorzata Szybowska-Korus

Zimno, coraz zimniej.

W minionym tygodniu Słoneczka realizowały temat „Zwierzęta zimą”.

Jak zwierzęta przygotowują się do zimy,jak możemy im pomóc ją przetrwać – to zagadnienia,
które poruszaliśmy. Odpowiednio dobrana literatura, piosenki, zabawy matematyczne,ruchowe,plastyczne utrwaliły i poszerzyły wiadomości dzieci i uświadomiły jak ważne i potrzebne jest pomaganie.

Dzień Babci i Dziadka w grupie "Zajączki"

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z miłością, ciepłem i bezpieczeństwem . Dlatego nasze wspaniałe "Zajączki" gościły w przedszkolu swoje Babcie i Dziadków,  na uroczystości z okazji ich święta. Przedszkolaki od rana wypatrywały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy pojawią się w przedszkolu. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie podziwiali swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym oraz zostali obdarowani upominkami wykonanymi przez wnuczęta. Babcie i Dziadkowie  nagrodzili przedszkolaki wielkimi brawami. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta.  Na koniec nasi wspaniali goście dali się zaprosić na parkiet do wspólnych  zabaw i tańców. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego.

Dzień Babci i Dziadka Motylki

W dniu 19 stycznia 2024 roku odbyło się spotkanie przedszkolaków z grupy Motylki z ukochanymi Babciami i Dziadkami z okazji ich święta.

Dzieci z wielką radością i podekscytowaniem czekały na miłych gości. Spotkanie rozpoczęło się od powitania, uścisków oraz złożenia życzeń Dziadkom. Następnie przyszedł czas na starannie przygotowywany występ artystyczny. Przedszkolaki pięknie powiedziały wiersze, zaśpiewały piosenki i zatańczyły. Dało się zauważyć, że występujący przed tak wyjątkowa publicznością byli bardzo przejęci i wkładali w występ całe serce. Oklaski i uśmiechnięte buzie Gości świadczyły o tym, że wszystko wspaniale się udało.

Po części artystycznej dzieci zaprosiły wszystkich przybyłych do wspólnej zabawy przy muzyce. To był wspaniały, radosny czas. Babciom i Dziadkom dziękujemy za odwiedziny.

Sylwia Hładio-Wąs, Iwona Wabik

Mijają dni, miesiące, lata...

„Słoneczka”podczas codziennych zabaw utrwalają wiadomości związane z kalendarzem :
nazywają pory roku, dni tygodnia i miesiące.
Dzięki zabawom z kalendarzem dzieci dostrzegają rytm i stałe następstwo dni i nocy, pór roku,
dni tygodnia i miesięcy; kształtują dziecięcą kompetencję w zakresie rytmicznej organizacji czasu.

Urodziny Oskarka.

Z okazji urodzin
ślemy Ci Oskarku moc gorących życzeń:
zdrowia, uśmiechu, radości,
wielu prezentów i gości,
przyjaźni wielkich i małych,
wielu przygód niebywałych,
uśmiechu dużego
i wszystkiego najlepszego!

Życzą Panie, koleżanki i koledzy z grupy  "Słoneczka".

W bajkach pełno jest mądrości.

Dzieci z grupy "Słoneczka" lubią słuchać bajek.
 Dzisiaj, tj. 19.01.24 r. mama Gai przeczytała dzieciom książkę "Nowe łyżwy Gapcia".
 To  historia małego króliczka,który jeździł na łyżwach w niedozwolonym miejscu.
Lód pękł a Gapcio wpadł do zimnej wody.
 Ta historia dobrze się skończyła a my mogliśmy ocenić zachowanie bohaterów bajki i porozmawiać o bezpiecznej zabawie na śniegu i lodzie.
Pani Annie dziękujemy za spotkanie i poświęcony nam czas.

Dzień Babci i Dzień Dziadka w Słoneczkach.

21 i 22 dnia stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka.
To niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, pełne radosnych uśmiechów, wzruszeń i łez.
W życiu i serduszku każdego dziecka, dziadkowie zajmują szczególne miejsce, bo kto pocieszy, najczulej przytuli, znajdzie radę na każde zmartwienie,upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta.

Dnia 19.01.24 r. Słoneczka zaprosiły do przedszkola Babcie i Dziadków.
Dzieci przebrane za owoce, warzywa i zwierzątka przedstawiły licznie przybyłym gościom program artystyczny złożony z piosenek, tańców i wierszy.
Jednym z nich była „Rzepka” J. Tuwima. Po występie dzieci złożyły Babciomi Dziadkom życzenia ,wręczyły prezenty i zaprosiły gości do wspólnej zabawy.
Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia i pociechy z wnucząt.

Paulina Cz.

Dzień Babci i Dziadka w grupie Misie

Babciu, Dziadku w dniu Twego Święta,

Każdy wnuczek o Was pamięta,

Uściski przyniosę dla Dziadka,

Dla Babci pięknego kwiatka.

W dniu 18 stycznia w grupie Misie odbyła się Akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaśpiewały swoim Babciom i Dziadkom piękne piosenki, recytowały wiersze, grały na instrumentach oraz tańczyły. Wszystko po to by uśmiech zagościł na twarzach ukochanych dziadków. Na koniec uroczystości dzieci wraz z Babciami i Dziadkami uczestniczyli w wspólnych zabawach taneczno- ruchowych. Wszyscy świetnie się bawili. Czas spędzony razem przyniósł wiele uśmiechów i wzruszeń.

Karolina Olszańska