Dzień Babci i Dziadka w grupie SMOKI

a  Oni maja nas.
I bardzo lubimy razem
spędzać wspólnie czas.

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim tym co dobre. Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są ważnymi osobami w jego życiu.

Dnia 18 stycznia odbyła się w grupie SMOKI przedszkolna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaprezentowały tańce, wiersze i piosenki, które przygotowały dla swoich kochanych Babć oraz Dziadków. W taki właśnie sposób wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność dla bliskich im osób.
To wyjątkowe spotkanie, pełne uśmiechu, radości i dumy zakończone zostało wspólnymi tańcami i zabawą. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia i pociechy z wnucząt.

Ewa Tomik, Anna Bartosz

Teatrzyk.

Dnia 09.01. 2024 roku gościliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk „Skrzat”.
Dzieci miały okazję obejrzeć bajkę „Cztery mile za piec” Marii Konopnickiej.

Była to wesoła opowieść o Zosi, która w poszukiwaniu swojej zagubionej laleczki Petroneli wyruszyła w podróż do Baśniowej Krainy. Po drodze spotkała wiele postaci, które pomagały jej znaleźć właściwą drogę. Dzieci aktywnie brały udział w przedstawieniu, wcielając się
w role gąsek oraz „jaworowych ludzików”. Wspólnie z aktorami mogliśmy śpiewać znane wszystkim piosenki. Wesołe scenki wprowadziły dzieci w pogodny i bajkowy nastrój.

Płatne z konta Rady Rodziców.

Grupa Misie- realizacja projektu SensoSmyki Placówki- zima

W grupie Misie zostały zrealizowane zajęcia pt.: Zima z projektu SenoSmyki Placówki. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach w czasie których mogły doświadczyć zabawy masą sensoryczną i wykazać się niesamowitymi pomysłami tworząc różne figurki, śnieżne kule, zwierzątka. Na koniec zabawy wspólnie ulepiły bałwanka. Na zajęciach Misie mogły pobawić się także śniegiem- określały jaki ma kolor, czy jest zimy, czy ciepły, co można z niego zrobić, w co zamienia się śnieg gdy się rozpuści. Dzieci przechodziły również po zimowej ścieżce sensorycznej, mogły stopami dotknąć różnych faktur tj.: folia bąbelkowa, klocki w kształcie kwiatków, wata, folia aluminiowa, kulki papierowe, bibuła. Była to dla nich świetna zabawa, którą chciały powtarzać w nieskończoność. Grupa Misie wykonała również pracę plastyczną pt.: srebrzyste śnieżynki- dzieci wyklejały rysunek przedstawiający śnieżynkę kawałkami foli aluminiowej. Na koniec zajęć dzieci przygotowały strój dla Pani Zimy- wykleiły jej sukienkę watą, śnieżynkami oraz gwiazdkami.

Karolina Olszańska

Warsztaty świąteczne u SKRZATÓW

15.12.2023 dzieci z grupy SKRZATY zaprosiły swoich Rodziców na spotkanie przedświąteczne.

Dziueci zaprezentowały krótkie przedstawienie (montaż słowno-muzyczny) pt. Renifery Świetego MIkołaja.

Piosenki mikołajowe przeplatane były wierszykami - każdy z reniferów przedstawił się.

Następnie dzieci wspólnie z Rodzicami robiły zabawki na choinke (dzwonki, ptaszki). Wspólne malowanie i naklejanie dostarczyło wiele radości i śmiechu.

M. Szybowska-Korus

Stroiki Świąteczne- warsztaty

W dniu 20 grudnia dzieci z całego przedszkola uczestniczyły w warsztatach Świątecznych na których przygotowywały stroik na Święta Bożego Narodzenia. Dzieci chętnie uczestniczyły w warsztatach na których musiały wykazać się dokładnością, cierpliwością i kreatywnością. Był to miły przedświąteczny czas i powstały piękne stroiki, które będą Świąteczną dekoracją w domu.

Karolina Olszańska

Świąteczny obiad.

Wigilia to przepiękny czas,
Bożonarodzeniowy czas,
gdy siedzą wszyscy w kole
i mamy bliskich przy stole...

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni , na który czekamy
cały rok. W naszym przedszkolu, dzieci poznają tradycje i zwyczaje świąteczne
i chętnie uczestniczą w świątecznych przygotowaniach.

Dnia 19.12.23r. dzieci oraz pracownicy przedszkola, tuż przed południem,
zebrali się w przystrojonym gwiazdkami holu. Pani dyrektor Ewa Migut złożyła wszystkim świąteczne życzenia, po których zaśpiewaliśmy kolędę „Wśród nocnej ciszy.”
Odświętnie ubrane przedszkolaki usiadły przy pięknie udekorowanych stołach i wraz z Paniami zjadły wigilijny obiad.
Barszcz czerwony i rybka to potrawy, których nie mogło tego dnia zabraknąć. Wszyscy słuchali pięknych, polskich kolęd.

Życzenia dla Alanka.

Ile gwiazd na niebie i piasku na plaży,
tyle niech się spełni w życiu Twoim marzeń.

Z okazji piatych urodzin tego życzą Alankowi Panie,koleżanki i koledzy ze Słoneczek.