Świąteczne warsztaty w Smokach.

W dniu 14.12.2023 r. w grupie "Smoki" odbyły się świąteczne warsztaty z udziałem dzieci i ich rodziców. Najstarsze  przedszkolaki zaprezentowały  krótki program artystyczny, złożyły życzenia świąteczne i wspólnie z Rodzicami zaśpiewały kolędę. Następnie zaprosiły do wspólnego wykonywania stroika świąteczno-zimowego. Podczas spotkania panowała miła, świąteczna atmosfera. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za obecność oraz aktywne włączenie się w przygotowanie świątecznych warsztatów.

Anna Bartosz

Świąteczne warsztaty w grupie Słoneczka.

Czas Bożego Narodzenia to bardzo wyjątkowy czas. W świątecznej atmosferze, dnia 14 grudnia 2023 roku odbyły sie warsztaty  w grupie "Słoneczka". Dzieci przygotowały niespodziankę dla rodziców - samodzielnie wyrobiły i wypiekły świąteczne pierniki, a następnie udekorowały lukrem i ozdobami cukierniczymi. To była nie jedyna niespodzianka dla rodziców "Słoneczek". Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny nawiązujący do Świąt Bożego Narodzenia. Nastepnie razem z rodzicami wykonały ozdobę choinkową - aniołka oraz ubrały grupową choinkę. Celem warsztatów było rozbudzanie aktywności dzieci i rodziców, odczuwanie więzi emocjonalnej z rodziną i przywiązania do najbliższych, wzmacnianie wzajemnych relacji w rodzinie opartych na szacunku, akceptacji i miłości, rozwijanie zdolności i odczuwanie radości z podejmowanej aktywności umysłowej i plastycznej, a także kształtowanie wrażliwości i ekspresji twórczej. W rodzinnej atmosferze, powstały pełne uroku dekoracje świąteczne. Wszystkim życzymy Wesołych Świąt!

Paulina Czerwiec

Krystyna Starońska

Mamo, tato, wolę wodę.

W minionym tygodniu, w grupie Słoneczka kontynuowaliśmy realizację programu

Mamo, tato wolę wodę. Komu potrzebna jest woda, kiedy i dlaczego powinniśmy ją pić,

to tylko niektóre pytania, na które wspólnie szukaliśmy odpowiedzi.

Świąteczne warsztaty u Motylków

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja do wspólnego spędzania czasu w radosnej, ciepłej, rodzinnej atmosferze. Dlatego właśnie dzieci z grupy „Motylki” zaprosiły swoich rodziców do udziału w warsztatach świątecznych. W pierwszej części spotkania przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały program artystyczny, który składał się z wierszyków, kolęd, pastorałek oraz pięknych tańców. Następnie wręczyły rodzicom przygotowane samodzielnie świąteczne kartki z życzeniami. W kolejnej części spotkania wszyscy wspólnie zabrali się do pracy. Dzieci wraz z rodzicami tworzyły piękne kolorowe choinki, które następnie każdy mógł zabrać do domu. To był bardzo miło i radośnie spędzony czas.

Sylwia Hładio-Wąs

Świąteczne warsztaty w grupie Misie.

13 grudnia odbyły się Świąteczne warsztaty  w grupie Misie, które były poprzedzone krótkim występem przygotowanym przez dzieci dla rodziców.

Rodzice wspólnie ze swoimi pociechami przygotowywały ozoby Świąteczne, które można zawiesić na choinkę lub które mogą być Świąteczną dekoracją w domu.

Wyobraźnia dzieci i rodziców nie miała granic. Wszyscy świetnie się bawili. Ten czas przedświąteczny upłynął w miłej i twórczej atmosferze.

Karolina Olszańska

Projekt "Sportowa wyprawa"- Zajączki

Zrealizowaliśmy kolejną część projektu edukacynego "Sportowa wyprawa" pt "Świąteczne zabawy". Do zabaw i ćwiczeń ruchowych tym razem wykorzystaliśmy ozdoby świąteczne tj: bombki, gwiazdki, łańcuchy, aniołki, dzwoneczki, piórka, świąteczne pudełka oraz sylwetę choinki. Wszyscy pięknie ćwiczyli, a przede wszystkich dobrze się bawili. Czekamy na kolejną część pt. "Zimowe zabawy".

Danuta Nowak

Elżbieta Miętka

Świąteczne warsztaty w grupie Zajączki

Środowe popołudnie było okazją do spotkania dzieci i rodziców na terenie przedszkola. Najbliżsi naszych wspaniałych przedszkolaków przyszli na warsztaty. Na początku zaprezentowaliśmy piosenki, tańce i nasze umiejętności gry na instrumentach. Rodzice mogli wykazać się znajomością kolęd. A potem w ruch poszły: kleje, nożyczki, cekiny, wypełnienie - i tak krok po kroku powstały świąteczne choinki. Mamy nadzieję, że wszyscy miło spędzili czas.

Piernikowy zawrót głowy.

16.11.23r.grupa Słoneczka gościła mamę Helenki i Oskara.
w lodówce prawie miesiąc. I to właśnie dzisiaj ponownie gościliśmy panią Anetę,która na początku spotkania przeczytała Słoneczkom zimową bajkę. Potem,dzieci ubrane w fartuszki, zaopatrzone
w wałki i foremki usiadły do stolików, żeby uczestniczyć w warsztatach kulinarnych.
i cukierkami oraz na degustację. Zapach ciasta unosił się w całym przedszkolu.
Smak- nie do opisania!!!

Panie i dzieci jeszcze raz dziękują mamie Helenki i Oskarka za zorganizowanie i prowadzenie zajęć kulinarnych a wszystkim Rodzicom za zaopatrzenie dzieci w niezbędne akcesoria.

Paulina Cz.

"Mamo, Tato wolę wodę"- Grupa Misie

Grupa Misie zrealizowała zajęcia z projektu „Mamo, Tato wolę wodę”pt.: „Kolorowe smugi”: zabawy badawcze. Misie sprawdzały czy farba szybciej zabarwi wodę ciepłą czy zimną. Obserwowały co się stanie gdy zmieszamy kilka farb razem, jaki kolor wtedy powstanie.  Brały udzaił w eksperymencie polegającym na zalewaniu ciepłą wodą kolorowych cukierków i obsewowanie jak powstają z nich kolorowe smugi. Na koniec zajęć Misie stworzyły kolorowe obrazy za pomocą kawałków bibuły pomoczonych wodą.

Karolina Olszańska