Choinka w grupie "Misie"

Dzieci z grupy Misie rozpoczęły już przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy bardzo chętnie ubierali choinkę i opowiadali o ozdobach, które przywieszają wraz z rodzicami w swoich domach.

Karolina Olszańska

Zajęcia Multisport

W dniu 12 grudnia 2023 r. odbyły się kolejne już zajęcia sportowe Multisport dla wszystkich przedszkolaków. Pod okiem wykwalifikowanej trenerki dzieci w dniu dzisiejszym poznawały zasady gry w hokeja. Podczas tych zajęć dzieci rozwijały swoją sprawność fizyczną, koordynację ruchową oraz zwinność. Wszystkie przedszkolaki bardzo chętnie wykonywały ćwiczenia z uśmiechem na twarzy. Czekamy z nieciepliwością na kolejne zajęcia.

Zajęcia płatne z Rady Rodziców.

Anna Bartosz

Spotkanie z artystami - seniorami z Małopolskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury - Motylki i Smoki

12 grudnia dzieci z grupy Motylków i Smoków poznały nieprzeciętne Seniorki z Małopolskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Krakowie. Stowarzyszenie powstało w 1983 roku w Nowej Hucie, zrzesza osoby na emeryturze dla których twórczość stanowi sposób bogatego i pełniejszego życia: malują i rysują, piszą wiersze i prozę, fotografują, tworzą rękodzieło. Panie, które odwiedziły przedszkole czerpią pomysły z pokładów swych artystycznych uzdolnień, a wynikiem swojej twórczej pracy podzieliły się z dziećmi. Sylwetki artystek seniorek, które dziś poznaliśmy są przykładem na to, że chęć pomagania, pracy na rzecz drugiego człowieka czy obdarowywania innych swoimi talentami nie zna żadnych ograniczeń. Z takich wzorów powinniśmy korzystać na co dzień, a sztuka łączy pokolenia. Panie udowodniły, że są młode duchem, radosne i lubią aktywnie spędzać czas. Takie międzypokoleniowe spotkania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, wzbogacają procesy uczenia się i szacunku dzieci wobec osób starszych.

Piękne motto Stowarzyszenia brzmi - Sztuka to wolność wyboru, prawo do przeżycia i wzruszenia, to możliwość utrwalania artystycznych dokonań, aby trwały w czasie, dla nas i innych.

Przedszkolaki składają gorące podziękowanie Paniom za ciekawe spotkanie i życzą dalszej owocnej pracy.

Koncert Apolonii - Motylki

12 grudnia Motylki miały okazję posłuchać koncertu świątecznego swojej koleżanki z grupy - Apolonii, która jest uczennicą Szkoły Muzycznej. Apolonia od tego roku wytrwale uczy się gry na flecie poprzecznym – zapewniamy, że wychodzi jej to doskonale. Nauka gry na flecie wymaga cierpliwości i wytrwałości - wydobywanie dźwięku nie jest proste. Dzieci były zachwycone talentem swojej koleżanki.

Dziękujemy Apolonii za piękny mini koncert i czekamy na kolejny.

Warsztaty tworzenia świec żelowych

8 grudnia wszystkie przedszkolaki wzięły udział w warsztatach, podczas których samodzielnie wykonały świece żelowe. Dzieci miały do dyspozycji barwiony kwarc w różnych kolorach, koraliki, cekiny i inne ozdoby. Dzięki nim każde dziecko mogło zaprojektować wygląd swojej świecy. Na początku dzieci wsypywały do szklaneczek piasek w dowolnie przez siebie wybranych kolorach, a następnie wybierały i układały na piasku ozdoby. Na końcu Pani prowadząca warsztaty zalała świece ciepłym żelem, co wywarło na wszystkich duże wrażenie. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością, dzięki czemu każda świeca jest piękna i wyjątkowa. Własnoręcznie stworzone świece rozpaliły dziecięce uśmiechy i były źródłem niemałej satysfakcji.

Dziś są moje urodzinki.

Do zabawy mnóstwa siły,
Żeby każdy dzień był miły,
Pełen śmiechu i radości,
Aut, klocków i pluszaków,
Stu prezentów, stu buziaków,
Zdrowia, szczęścia i słodyczy,
Gai i Olusiowi z okazji urodzin życzą Panie, koleżanki i koledzy ze Słoneczek.

Zajączki uczą się kodowania.

Do nauki  kodowania wykorzystaliśmy matę edukacyjną składajacą się ze stupolowej kratownicy oraz  kolorowe obrazki. Podczas zajęć z kodowania dzieci doskonaliły zdolność  rozpoznawania i posługiwania się pojęciami; koloru, kształtu, wielkości. Rozwijały spostrzegawczość wzrokową, orientację w przestrzeni, logiczne myślenie, pamięć, uwagę, umiejętność dedukcji, wnioskowania, segregowania i klasyfikowania. Na zajęciach dzieci dobrze się bawiły, a zarazem uczyły.

Danuta Nowak

Mamo, tato wolę wodę.

„Mamo, tato, wolę wodę!” to jeden z najbardziej cenionych programów edukacyjnych
w Polsce zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych.

Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.

W grupie Słoneczka, w minionym tygodniu rozpoczęliśmy realizację tego programu.
Dzieci poznały Zdrojka,wodnego stworka oraz jego leśnych przyjaciół, którzy angażują dzieci do wspólnej nauki poprzez zabawę. Podczas zajęć Słoneczka szukały odpowiedzi
na pytanie, gdzie ukrywa się woda,oglądając obrazki oceniały, kto oszczędza a kto marnuje wodę. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, w których woda odgrywała ważną rolę. W grudniu będziemy kontynuować zabawy z wodą i zachęcać dzieci do jej częstego picia.