Dzień Mamy i Taty grupa Misie

W dniu 13 czerwca w grupie Misie odbyła się uroczysta Akademia z okazji "Dnia Mamy i Taty". Dzieci wystąpiły przed rodzicami śpiewjąc  znane piosenki, które rodzice pamiętali ze swoich dziecięcych lat, tj.:  "A ja wolę Moją Mamę", "Co powie tata". Misie recytowały pięknie wiersze o Mamie i Tacie oraz wykazały się umiejętnościami tanecznymi i wykonały bardzo trudną instrumentalizację do muzyki z filmu "Piraci z Karaibów". Występ dzieci bardzo wzruszył rodziców. Pojawiły się łzy z dumy,było dużo śmiechu i radości.  Misie mimo, że są najmłodszą grupą w przedszkolu, zapamiętały wszystko, czego nauczyły się w trakcie wielu prób i z dużą pewnością siebie pokazały na co ich stać.

Karolina Olszańska

Multisport- zajęcia sportowe dla całego przedszkola

W dniu 18 czerwca odbyły się kolejne zajęcia sportowe Multisport, w których wzięły udział dzieci z całego przedszkola. Zajęcia odbyły się na przedszkolnym placu zabaw. Prowadzone były przez wykwalifikowanego trenera, który wiedział jak zmotywować dzieci do udziału w zabawach sportowych. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem, chętnie uczestniczyły w różnych zajęciach, w trakcie których wykazały się bardzo dobrą kondycją, umiejętnościami przechodzenia przez tor przeszkód, który nie był łatwy, oraz zwinnością, szybkością i umiejętnościami słuchania i wykonywania poleceń. Dzieci jak zwykle świetnie się bawiły i z pewnością nie mogą się doczekać  kolejnych zajęć sportowych.

Karolina Olszańska

Zajęcia z tańca.

Dnia 14.06.24r. Pan Piotr Nawara, instruktor tańca towarzyskiego,który od wielu lat
prowadzi w naszym przedszkolu zajęcia taneczne wręczył dzieciom dyplomy kończąc
w ten sposób rok szkolny 2023/2024.

Żegnamy się.

Dnia 14.06.24r. na sali „Smoków” zebrało się całe przedszkole,
żeby uczestniczyć w uroczystości „Pożegnania starszaków”.

"Gdy pójdziecie już do szkoły,
gdy poznacie nowy świat,
to wrócicie często myślą
do przedszkolnych, miłych lat.
Przypomnicie sobie wtedy,
jak wesoło było Wam
i powiecie: „Szybko minął
ten przedszkolny, piękny czas”.

Ten tekst, to słowa piosenki, którą dzieci z grupy „Słoneczka” zaśpiewały koleżankom i kolegom z grup „Smoki” i „Motylki”,
 którzy po wakacjach rozpoczną edukację w szkole.
„Słoneczka”zaprezentowały program artystyczny złożony z wierszy i piosenek, które nawiązywały do szkoły,
przedszkola i zbliżających się wakacji.
Dzieci życzyły starszakom samych sukcesów a w dzienniczku szóstek przez najbliższych kilka lat.
Powodzenia!

Paulina Cz.

Teatrzyk Skrzat

Dzisiaj nasze  przedszkolaki miały okazję obejrzeć teatrzyk  "Skrzat", który przyjechał z przedstawieniem "Muzyczne podróże. Morskie opowieści".
Tym razem dzieci przeniosły się na pokład statku, na który zaprosił wszystkich sam Kapitan morskiej wyprawy – Trubadur, któremu dzielnie pomagał wierny majtek – Nutka.
Przedszkolaki poznały najważniejsze elementy statku, wybrały się w muzyczną, morską podróż spotykając nawet syrenę - a wszystko to w rytm  żeglarskich melodii – szantów.

Płatne z Rady Rodziców

Imieniny Antosia.

Dużo uśmiechu, dużo radości,
spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń,
samych przyjemnych w Twym życiu zdarzeń.

Z okazji imienin życzą Antosiowi Panie i dzieci z grupy "Słoneczka".

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA I DZIEŃ RODZINY U MOTYLKÓW

„Kończy się rok,

kolejny krok wykonać czas.

Zamykam drzwi,

aby otworzyć się na świat.

To co już znam,

nowym zastąpi teraz los,

nie boję się,

bo znowu stanie przy mnie ktoś!”

12 czerwca 2024 roku odbyło się uroczyste Pożegnanie Przedszkola, połączone z Dniem Rodziny, w grupie Motylków. Spotkanie rozpoczęło się od pokazu tanecznego. Dzieci zaprezentowały się w tańcach, których nauczyły się podczas zajęć dodatkowych, prowadzonych przez pana Piotra Nawarę. Następnie przyszedł czas na cześć artystyczną, złożoną z wierszyków, piosenek i tańców. Dzieci z wielkim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności, zaś żywa reakcja publiczności wskazywała na to, że gościom bardzo się podobało. Czasem towarzyszyło nam wzruszenie, a czasem rozbawienie, przez cały czas duma.

Po występie do wspaniałych Absolwentów oraz ich rodziców zwróciły się z życzeniami: Pani Dyrektor oraz Pani Wicedyrektor. Następnie kilka ciepłych słów przekazały Motylkom- Panie Wychowawczynie.
Uroczystość zakończyła się rozdaniem pamiątkowych dyplomów oraz książek. Oczywiście kochanym Absolwentom zamiast „żegnaj”, mówimy „do widzenia” i liczymy, że będą odwiedzać swoje przedszkole.

Sylwia Hładio-Wąs

Projekt Bajeczni Adwokaci.

Bajeczni Adwokaci to nowy projekt,który w tym roku od czerwca dotarł
do polskich przedszkoli i szkół. Adwokaci z całego kraju przybliżają najmłodszym zawiłości polskiego systemu prawnego i role różnych postaci w wymiarze sprawiedliwości, za pomocą bajki stworzonej specjalnie na tę okazję.
Książka,która powstała na zlecenie Naczelnej Rady Adwokackiej i Fundacji Adwokatury, przekłada trudny język prawa na zrozumiałe dla dzieci historie leśnych bohaterów.

Dzieci zaciekawione historią Misi Adwokatki i mieszkańców bajkowego lasu, dowiadują się m.in jak rozwiązywać spory, dlaczego ważne jest, żeby odpowiadać na oficjalne pisma, jak wygląda rozprawa w sądzie i jakie role pełnią sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, policjanci i strażnicy leśni.   Gościem „Słoneczek” był dzisiaj Pan Maciej Gibiński, który opowiadał dzieciom o zawodzie adwokata,zaprezentował togę,którą chętne „Słoneczka” mogły przymierzyć .Pan Maciej przeczytał przedszkolakom bajkę„Leśnie sprawy Misi Adwokatki, czyli guma do żucia w mrowisku”.
Dzieci dostały kolorowanki przedstawiające sceny z bajki, zakładki do książki
i kolorowe dyplomy. Tacie Ani dziękujemy za miłe spotkanie i niespodzianki.   Krystyna S.
Dzień Mamy i Taty u SKRZATÓW

22.05.2024 dzieci z grupy VI (SKRZATY) gościły swoich Rodziców na uroczystym świętowaniu DNIA MAMY i TATY.

Były wiersze, piosenki, instrumentacja oraz przedstawiona przez dzieci bajka pt. Dwie Dorotki wg Janiny Porazińskiej

Małgorzata Szybowska-Korus