Jesienne Warsztaty Plastyczne.

23 września we wszystkich grupach wiekowych odbyły się Warsztaty Plastyczne. Jesień jest jedną z najbardziej inspirujących pór roku. Dzieci rozmawiały o tym, z czym kojarzy im się jesień i co można robić o tej porze roku. Jesień to przede wszystkim czas, w którym świat zmienia się w naturalną paletę barw. Czerwień, pomarańczowy, żółty, brąz czy też bordowy – te wszystkie kolory stały się materiałem do twórczego wykorzystania przez nasze dzieci podczas warsztatów. Dzieci wykonały piękne, kolorowe jesienne obrazki, które będą mogły zabrać do domu. Każdy młody artysta wykazał się pomysłowością i inwencją twórczą. Dziękujemy raz jeszcze za wspaniałe warsztaty.

Iwona W.

"Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka"

W piątek 20 września obchodziliśmy "Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka". Jest to święto wszystkich dzieci, które uczęszczają do przedszkola, obchodzone jest w całym kraju począwszy od 2013 roku. W naszym przedszkolu  po raz kolejny od malucha do starszaka wszyscy świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele atrakcji, zarówno w sali jak i w ogrodzie. Zabawom nie było końca. Tańce, pląsy przy muzyce, zabawy z chustą animacyjną, balonami, bańkami mydlanymi- to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla naszych przedszkolaków. Radość i śmiech towarzyszył dzieciom przez cały czas. Wszystkim przedszkolakom życzymy, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń, uśmiechu oraz radosnych chwil podczas zabawy i nauki w naszym przedszkolu.

Powroty.

„Gdy odejdzie słoneczne ,ciepłe lato
i wakacje już skończą się,
wrócą dzieci do przedszkola,
bo w przedszkolu fajnie jest…

Dzieci z grupy „Smoki”, po wakacjach chętnie powróciły do przedszkola.

Dobrze było spotkać się z Paniami, koleżankami i kolegami.

Dzieci szybko zadomowiły się w sali pełnej nowych zabawek, układanek, gier.

Te przedmioty inspirują je do twórczej aktywności.

Paulina Cz.

Zajęcia sportowe.

Dnia 17.09.24 r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia Multisport.

Zabawy ruchowe będą odbywały przez cały rok, raz w miesiącu, w każdej grupie
i będą prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów.
Głównym celem zajęć jest rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej przedszkolaków.

Płatne z Rady Rodziców

Grupa Misie na lodach.

W dniu 28 czerwca, dzień przed wakacjami przedszkolaki z grupy Misie wybrali się na pyszne lody do GOOD LOOD. Każde dziecko wybrało dla siebie ulubiony smak loda. W związku z tym, że była piękna słoneczna pogoda postanowiliśmy rozłożyć kocyki przed lodziarnią i złapać trochę promyków letniego Słońca. Sprzedawca rozłożył również dla dzieci leżaki. Dzieci świetnie się bawiły, było dużo śmiechu i radości. W taki sposób zakończyliśmy rok szkolny i przywitaliśmy wakacje.

Karolina Olszańska

Olimpiada Sportowa Przedszkolaków.

Dnia 25.06.2024r. dzieci z wszystkich grup wzięły udział w Olimpiadzie Sportowej, która odbyła się na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 75 przy ul. Grochowskiej. Przedszkolaki miały możliwość uczestniczyć w różnorodnych aktywnościach fizycznych i sportowych, takich jak: celowanie piłką do bramki, ćwiczenia na drabinkach, bieg slalomem, jak również zmagały się z ciekawymi torami przeszkód zawierającymi ćwiczenia na równowagę, celność i szybkość. Zabawy i ćwiczenia budziły wśród dzieci wielkie emocje, mimo zmęczenia każda z grup ukończyła z powodzeniem wszystkie konkurencje. Przedszkolaki wykazały się dużą sprawnością fizyczną, zwinnością, dokładnością. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w Olimpiadzie. Wydarzenie to było nie tylko okazją do zabawy, ale również promowania aktywnego trybu życia i zdrowego stylu życia dla naszych najmłodszych.

Karolina Olszańska

Witamy Lato.

"Słoneczka "w ostatnim czasie,na zajęciach, rozmawiają o lecie i wakacjach.
Jednak dzisiaj nie mogliśmy  zapomnieć o Tatusiach, którzy wczoraj mieli swoje święto.
Letnia łąka wykonana z naturalnych kwiatów i traw będzie doskonałym prezentem dla ukochanych Tatusiów.

Cała Polska Czyta Dzieciom - Motylki

20 czerwca grupę Motylków odwiedziła pani Joanna - mama Wojtka, która przyniosła ulubioną, bogato ilustrowaną książkę swojego syna pt. “Sznurkowa historia” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel

/ Książka wpisana na Złotą Listę „Cała Polska czyta dzieciom”/. Była to historia pełna nadziei, która pochłonęła słuchaczy swoją treścią.

„Sznurkowa historia” to urocza, refleksyjna i mądra przypowieść o życiu, w sam raz dla kilkulatka. Motylki poznały niezwykłe losy zwyczajnego sznurka i zrozumiały, że „życie to przygoda, na którą składa się wiele, wiele chwil – i tych dobrych, i tych gorszych”.

… Cóż, „w życiu wszystkie chwile, nawet te najpiękniejsze, muszą się kiedyś skończyć, żeby zrobić miejsce innym. Ale to wcale nie musi być smutne, bo istnieją dwa wspaniałe, czarodziejskie słowa: WYOBRAŹNIA i NADZIEJA”. Bo „cuda się zdarzają. Trzeba tylko mocno w to wierzyć!”.

Czy możemy dać dziecku – i sobie – piękniejszą historię?

Serdecznie dziękujemy Pani Joannie za zaangażowanie, współpracę i poświęcony czas. Dziękujemy za rozwijanie zainteresowań czytelniczych naszych Motylków i życzymy samych przyjemnych chwil z książką oraz wspaniałych wakacji.

Projekt "Sportowa wyprawa" w Zajączkach.

Grupa "Zajączki" ukończyła uczestnictwo w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Sportowa wyprawa", którego organizatorem była Edu Anima Akademia Rozwoju Osobistego, a autorem  Pani Agata Janus. Celem projektu było m.in.: systematyczne poznawanie przez dzieci dyscyplin sportowych, rozbudzenie proaktywnych zachowań zdrowotnych wychowanków, kształcenie postaw współpracy z rówieśnikami podczas realizacji zadań, doskonalenie umiejętności dzieci w zakresie motoryki dużej i małej oraz upowszechnianie zachowań fair play. Zamierzone cele edukacyjne zostały zrezlizowane poprzez ćwiczenia i zabawy ruchowe nawiązujące do pór roku kalendarzowego. Była to wspaniała i pełna przygód wyprawa do zdrowego i aktywnego stylu życia.