Piknik Rodzinny.

Piękna pogoda i mnóstwo atrakcji-tak można podsumować Piknik Rodzinny,który w naszym przedszkolu odbył się 05.06.24r.

Przez cały czas jego trwania animatorzy zapraszali wszystkich do wspólnej zabawy.
Dzieci chętnie korzystały ze zjeżdżalni i dmuchanego zamku.
Można było wykonać ciekawe prace plastyczne i ozdoby z kolorowych koralików.
W ogrodzie pojawił się policyjny radiowóz,który można było zobaczyć z bliska,usiąść za kierownicą samochodu, włączyć sygnały dźwiękowe.
O kącik żywieniowy zadbali Rodzice. Na stołach znalazły się owoce, słodkie i słone przekąski, zimne napoje.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się wesprzeć nas w organizacji tego wydarzenia.

Impreza płatna z funduszy Rady Rodziców.

WIZYTA W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM

We wtorek 28 maja dzieci z naszego przedszkola odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne “Wodne Ogrody” w Sierakowie. Czekało tam na nie wiele atrakcji. Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia i nakarmienia zwierząt gospodarskich: konia, kozy, świnki wietnamskiej, królików, kaczek, gąsek. Wzięły również udział w warsztatach pieczenia bułeczek: samodzielnie ugniatały ciasto i formowały je w najprzeróżniejsze kształty, używając przy tym swojej wyobraźni. Dzieci pomalowały także według własnych pomysłów figurki gipsowe, które następnie zabrały ze sobą na pamiątkę. Po intensywnych działaniach był również czas na odpoczynek na kocykach i zabawy, na znajdującym się na terenie gospodarstwa placu zabaw.

Dzieci zmęczone, ale również uśmiechnięte i zadowolone wróciły do przedszkola. To był dzień pełen wrażeń!

Sylwia Hładio-Wąs

Spotkanie edukacyjne z Panią Policjantką.

W dniu 27 maja odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie edukacyjne z Panią Policjantką na temat bezpieczeństwa dzieci. Podczas spotkania poruszone zostały zagadnienia dotyczące zasad bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, na przejściu dla pieszych oraz niebezpieczeństw            w środowisku przedszkolnym oraz poza przedszkolnym. Dzieci zdobyły wiedzę na temat właściwego zachowania  w sytuacjach mogących zagrażać ich bezpieczeństwu, w kontaktach z obcą osobą lub ze zwierzętami. Dowiedziały się, jak należy zachować się podczas spotkania z groźnym psem, nauczyły się bezpiecznej pozycji "żółwika". Chętne dzieci miały możliwość  odbicia linii papilarnych swoich dłoni na kartkę papieru. Atrakcją dla dzieci były kajdanki oraz pałka policyjna, które mogli wziąć do rąk, dotknąć. Wszyscy otrzymali kolorowankę z samochodem policyjnym. Udział w spotkaniu poszerzył świadomość wśród dzieci na temat zagrożeń w codziennym życiu.

Danuta Nowak

Warsztaty ekologiczne w Smokach i Motylkach.

24 maja w grupie Smoków i Motylków przeprowadzone zostały warsztaty ekologiczne pt.,,Wiewiórka Gosia radzi” organizowane przez Urząd Miasta Krakowa -Wydział Kształtowania Środowiska. Warsztaty zostały przeprowadzone przez doświadczone edukatorki i składały się z części teoretycznej oraz gier i zabaw dla dzieci. Celem tych warsztatów było:  poszerzenie wiedzy dzieci z zakresu edukacji ekologicznej,  rozwijanie empatii wobec przyrody,  zwiększenie umiejętności radzenia sobie z zagrożeniami, poznanie roli i znaczenia drzew w przyrodzie,  zdobycie wiedzy o tym, w jaki sposób zachowywać się wobec dzikich zwierząt, rozwijanie umiejętności prawidłowego zaopiekowania się zwierzętami,  kształtowanie odpowiedzialnej postawy wobec zwierząt.  Na koniec  przedszkolaki otrzymały książeczki z zadaniami do wykonania.

Anna Bartosz

Urodziny Makara .

Makar obchodził swoje piąte urodziny. Wraz z rodzicami przygotował dla wszystkich dzieci  słodkie niespodzianki. "Zajączki" odśpiewały radosne "Sto lat" składając Makarowi najlepsze życzenia urodzinowe.

Elżbieta Miętka

Dzień Mamy i Taty w grupie "Zajączki"

W tym szczególnym dniu,  jakim jest Dzień Mamy i Taty, dzieci z grupy "Zajączki" wystąpiły przed licznie zgromadzomymi rodzicami recytując wierszyki, śpiewając piosenki oraz prezentując przygotowane tańce. Dzieci bardzo starały się podziękować rodzicom za miłość, cierpliwośc i troskę. Miło było patrzeć na dumne i uśmiechnięte twarze rodziców, na których jednocześnie nie udało sie ukryć wzruszenia. Po pięknych występach artystycznych, przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki, w przygotowanie których , włożyły całe serce i miłość. Zapewne kochający rodzice zachowają w swoich sercach wspomnienie tych szczególnych chwil.

Danuta Nowak

Elżbieta Miętka

Dzień Rodziny w

Dnia 23.05.24r. w grupie „Słoneczka”odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny, która łączy dwa ważne święta – Dzień Matki i Dzień Ojca.
Dzieci, aby podziękować swoim Rodzicom za to, że są obecni w ich życiu, przygotowały piękny montaż słowno-muzyczny. Dziewczynki i chłopcy byli, jak zwykle, doskonali.
Nie zabrakło pięknych piosenek, wierszy, tańców oraz upominków.
To było szczególnie miłe, radosne i rodzinne spotkanie.

Paulina Cz.

Mama Bruna czyta bajkę.

Dnia 24.05.24r. „Słoneczka”odwiedziła pani Luiza, która przeczytała dzieciom bajkę
o Bolku i Lolku, którzy poszukiwali przygód nad polskim morzem.

Dziękujemy mamie Bruna za wizytę.

Zajęcia Multisport

21 maja nasze przedszkolaki wzięły udział w kolejnych zajęciach sportowych z cyklu Multisport. Zajęcia realizowane są w formie gier i zabaw, w których to wykorzystywane są różne przybory oraz przyrządy zwiększające atrakcyjność zajęć. Celem projektu jest zachęcenie dzieci do aktywności, pokazanie korzyści płynących z ruchu oraz ukształtowanie prawidłowej postawy ciała.

Zajęcia płatne z Rady Rodziców.

Anna Bartosz