Smoki w Muzeum AGH

9 listopada dzieci z grupy Smoki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Akademii Górniczo - Hutniczej.

Jest to wyjątkowe Muzeum gdzie wolno, a nawet należy dotykać każdy eksponat! Tu jest nauka przez działanie, zabawę, oglądanie, samodzielne eksperymentowanie.

W wielu przedmiotach codziennego użytku wykorzystywane są zjawiska odkryte dzięki fizyce.

Jak rozchodzi się dźwięk, zastosowanie zwierciadeł kulistych i wklęsłych, powstawanie obrazu w kalejdoskopie, złudzenie perspektywiczne, możliwość ujrzenia drgań powietrza. Te i jeszcze wiele innych zjawisk fizycznych dzieci miały możliwość zaobserwować podczas trwania zajęć.

Przedszkolaki brały udział w warsztatach z wielkim zaangażowaniem i ogromną ciekawością.

Bardzo serdecznie dziękujemy Mamie Mai za zaproszenie i zorganizowanie wycieczki.

Ewa Tomik

Anna Bartosz

Finał Powiatowego konkursu recytatorskiego WIERSZE O ZWIERZĘTACH Z MORAŁEM

8 listopada odbył się finał Powiatowego konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków Wiersze o Zwierzętach z Morałem “Poetyckie Zoo”. Organizatorem konkursu była Akademia Twórczego Przedszkolaka Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie.

Konkurs miał formę jednoosobowej prezentacji dowolnego utworu dobranego zgodnie z tematem. W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli Krakowa i powiatu krakowskiego oraz wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym z tego obszaru. Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że finalistką i laureatką konkursu została Nina z gr. Motylków, która na scenie z odwagą i artystycznym zacięciem zaprezentowała wiersz Ignacego Krasickiego “Kruk i lis”.

Dziękujemy Rodzicom dziewczynki, za pomoc i współpracę w tym wydarzeniu, a Nince gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień Postaci z bajek grupa MISIE

6 listopada w grupie Misie obchodzony był dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji każde dziecko przebrało się za ulubioną postać z bajki. Dzieci prezentowały, opisywały swoje stroje i opowiadały o ulubionym bohaterze . Misie wzięły w udział w zabawach polegających na odgadywaniu zagadek związanych z postaciami z bajek, słuchały bajkowch piosenek i tańczyły do znanych utworów bajkowych. Dzieci ogladały również książki ze znanymi bajkami i mogły wysłuchać jednej z nich. Oczywiście nie zabrakło także seansu kinowego- misie oglądały stare bajki tj. "Reksio", "Bolek i Lolek". Na koniec każde dziecko moglo wybrać kolorowankę z ulubionym bohaterem z bajki i staranniej pokolorowć obrazek. Dzień był pełen radości, śmiechu i wspaniałej zabawy.

Karolina Olszańska

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek "Słoneczka"

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya. W naszym przedszkolu obchodziliśmy ten dzień szóstego listopada. W grupie Słoneczek pojawiły sie już z samego rana różne postacie bajkowe. Każdy miał możliwość zaprezentować sie przed grupa, opowiedzieć ciekawostki o bajce, z której miał przebranie. Był to doskonały czas aby sobie przypomieć klasyczne bajki i nie tylko. Dzieci brały udział w różnych konkursach, rysowały swojego ulubionego bohatera i inscenizowały fragmenty bajek. Również odbył się konkurs "Jaka to melodia" - piosenki z bajek. W ten dzień emocji było sporo, bo stroje zachęcały do kreatywnych i ciekawych zabaw.

Paulina C.

Dzień postaci z bajek

W dniu 6 listopada obchodziliśmy MIEDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Tego dnia dzieci przebrały się za swoich bajkowych ulubieńców, dzięki czemu nasze przedszkole zmieniło się w  prawdziwą baśniową krainę. Przedszkolaki wzięły udział w rozmaitych bajkowych zabawach: tańczyły, układały puzzle, rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe, oraz słuchowe, doskonaląc przy okazji spostrzegawczość, koncentrację uwagi i pamięć słuchową. Był również czas na aktywność plastyczną, której efektem były barwne prace oczywiście o tematyce bajkowej.

Sylwia Hładio-Wąs

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W GRUPIE SMOKI

6 listopada dzieci w grupie Smoki  miały możliwość przebrać się za ulubionego bohatera z bajki. Wspólnie odgadywaliśmy, w kogo wcieliły się przedszkolaki.

Zorganizowaliśmy korowód bajkowych postaci i wszystkie nasze działania w tym dniu obracały się wokół bajek i baśni, tych popularnych i tych mniej znanych.

Podczas quizów i zagadek dzieci odgadywały tytuł bajki, słuchając jej fragmentu, oraz imię bohatera po jego opisie i charakterystycznym zachowaniu.

Na zakończenie każdy ułożył obrazek z części przedstawiający bajkową postać.

Ewa Tomik

Dzień Makaronu w grupie VI - SKRZATY

W środę 25.10.2023 w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Makaronu. W holu przedszkola oglądaliśmy wystawę makaronów. Nazywaliśmy różnie ich rodzaję: rurki, gwiazdki, wstążki, kokardki, muszelki, spiralki itd. Dzieliliśmy się swoimi wiadomościami n.t. jakie dania można przyrządzić z wykorzystaniem makaronu.

Dzieci uczestniczyły w Warsztatach kulinarnych, które prowadził profesjonalny kucharz - mama Wojtusia. Robiliśmy oczywiście MAKARON. Dzieci obserwowały jak powstaje ciasto na makaron: jak się je miesza i wyrabia. Każde z dzieci wałkowało swój kawałek ciasta, a następnie za pomocą maszynki robiliśmy swoją porcję makaronu. Ponieważ do ciasta był dodany barwnik spożywczy nasze makarony wyszły kolorowe.

Panie z kuchni ugotowały nasze makarony i dzisiaj się nimi zajadaliśmy. To był fajny dzień.

Małgorzata Szybowska-Korus

,,Smoki

W październiku ,,Smoki”  zaproszone zostały do Domu Harcerza na ul. Lotniczej na spotkanie w ramach Dni Głośnego Czytania "Dyrektor czyta Dzieciom". Przedszkolaki miały okazję wysłuchać fragmentu książki M. Konopnickiej ,,O krasnoludkach i sierotce Marysi” czytanej przez Dyrektora DK pana Mieczysława Czytajło . Na koniec dzieci wykonały rysunki do wysłuchanej literatury. Dziękujemy za zaproszenie.

Anna Bartosz