Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury - Motylki

Od października grupa Motylków realizuje treści związane z międzynarodowym projektem Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury. Organizatorem projektu jest Grupa MAC S.A. przy współpracy z wydawcą miesięcznika Bliżej Przedszkola. Celem projektu jest wspomaganie przez przedszkole wychowawczej roli rodziny – rozwijanie czytelnictwa przez przedszkole we współpracy z rodzicami, tj. zachęcanie do czytania w domu misiowi, podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne dzieci, rozwijanie u dzieci samodzielności, kreatywności i innowacyjności; kontynuowanie działań na rzecz poznawania polskiej kultury.

MODUŁ I - CZYTAMY RAZEM Z MAŁYM MISIEM

We wrześniu dzieci wraz z nauczycielem wybrały grupową maskotkę – misia, który stał się przewodnikiem po świecie literatury i w roku szkolnym 2023/2024 odbywa czytelniczą podróż po ich domach. W przedszkolu pluszak „zamieszka” w kąciku czytelniczym. Zostanie mu nadane imię i będzie obecny na zajęciach przeprowadzanych w ramach projektu w roli przewodnika po świecie literatury. Dzieci, po zapoznaniu się z daną lekturą, wypełniają kartę z dzienniczka Małego Misia.

W listopadzie realizowany jest  MODUŁ II - MISIOWA WYSPA TALENTÓW

W trakcie realizacji modułu dzieci poszukiwały z Małym Misiem swoich mocnych stron oraz wzmacniały poczucie własnej wartości. Dowiedziały się, że każdy ma swój talent. Dzięki opowiadaniom odbyły podróż po sali zamienionej w Wyspę Talentów, gdzie czekały na nie zadania dostosowane do ich wieku i możliwości.

Spotkanie z Neo.

Dnia 9.11.23r w grupie „Słoneczka”gościliśmy mamę i siostrę Amirki
ale najmilszym gościem był mały, puszysty Neo,kilkumiesięczny piesek rasy shih tzu.

Psy rasy shih tzu są radosne, przyjazne i niezwykle oddane. Tak jak większość psów wyhodowanych do towarzystwa, shih tzu uwielbiają spędzać czas ze swoimi opiekunami, choć nie są im ślepo posłuszne – te małe pieski mają bowiem silny, dość niezależny charakter. Są to pieski bystre, wesołe, lubiące się bawić,przytulać, choć jak każde stworzonko potrzebują czasem chwili wytchnienia i czasu dla siebie.

Wszystkie te cechy Neo ujawniły się podczas naszego spotkania.
Dziękujemy pani Monice i Laili za miło spędzony czas i możliwość poznania sympatycznego czworonoga.

Polska - mój dom - zajęcia w grupie Słoneczek

W tygodniu od  6 listopada do 10 listopada w grupie Słoneczek zaplanowany i zrealizowany został temat kompleksowy "Polska - mój dom". Dzieci przygotowywały sie teoretycznie i praktycznie do obchodzenia święta 11 listopada - Święta Niepodległości. Rozmawialiśmy o symbolach narodowych, uczyliśmy sie hymnu Polski, zastanawialiśmy sie też czym dla każdego jest Polska. Dzieci poznały legendę o powstaniu państwa Polskiego i legendę o Smoku Wawelskim. Słuchaliśmy muzyki polskich kompozytorów. W ramach opowieści ruchowej zbieraliśmy grzyby w polskim lesie. zaprezentowany został przedszkolakom film edukacyjny Symbole Narodowe. Wykonane zostały także prace plastyczne zgodnie z tematem zajęć, a w piątek dzieci zrobiły dla siebie na Święto Niepodległości kotyliony w barwach ojczystych. Zwieńczeniem tygodnia był udział w Akademii Patriotycznej i przyłączenie sie do akcji "Szkoła do hymnu".

Paulina C.

Rocznica Odzyskania Niepodległości.

"Polsko, śpiewam dla Ciebie, tańczę i gram.

Zawsze myślę o Tobie i w sercu Cię mam.

W Twych troskliwych ramionach zasypiać chcę.

Polsko, kocham Cię".

8 listopada dla Rodziców, a 10 listopada dla wszystkich przedszkolaków dzieci z grupy Smoki zaprezentowały montaż słowno -  muzyczny przygotowany z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Ewa Tomik, Anna Bartosz

Szkoła do hymnu.

10 listopada o godzinie 11:11 wszystkie dzieci w swoich grupach w postawie pełnej szacunku odśpiewały Hymn Polski przyłączając się do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

Rozstrzygnięcie Konkursu Rodzinnego.

Z przyjemnością informujemy, że Konkurs Rodzinny „Jesienny parasol’’

został rozstrzygnięty.

Dziękujmy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.

Wszystkie wykonane parasole były piękne, kolorowe i wszystkie  zostały nagrodzone.

W wyniku głosowania Rodziców wraz z dziećmi wyłoniono zwycięzców:

I miejsce:

Aleksander Sz. gr. III

Dominik S.. gr. II

Helenka A. gr. V

II miejsce:

Natalia O .gr.VI

Matylda W. gr.I

Mia K. gr.VI

III miejsce:

Oskar A. gr.V

Magdalena W. gr.IV

Anastasia L. gr.VI

Danylo L. gr.VI

Magdalena O. gr.VI

Wiktor W. gr.III

Pozostałe prace otrzymały wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy !!

Smoki w Muzeum AGH

9 listopada dzieci z grupy Smoki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Akademii Górniczo - Hutniczej.

Jest to wyjątkowe Muzeum gdzie wolno, a nawet należy dotykać każdy eksponat! Tu jest nauka przez działanie, zabawę, oglądanie, samodzielne eksperymentowanie.

W wielu przedmiotach codziennego użytku wykorzystywane są zjawiska odkryte dzięki fizyce.

Jak rozchodzi się dźwięk, zastosowanie zwierciadeł kulistych i wklęsłych, powstawanie obrazu w kalejdoskopie, złudzenie perspektywiczne, możliwość ujrzenia drgań powietrza. Te i jeszcze wiele innych zjawisk fizycznych dzieci miały możliwość zaobserwować podczas trwania zajęć.

Przedszkolaki brały udział w warsztatach z wielkim zaangażowaniem i ogromną ciekawością.

Bardzo serdecznie dziękujemy Mamie Mai za zaproszenie i zorganizowanie wycieczki.