Bal karnawałowy

Karnawał to czas zabaw i balów. W dniu 14  lutego w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje,uczestniczyły w tańcach, zabawach.Dzieci zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki,  batmanów, piratów, żołnierzy, czy policjantów, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek.Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym dzieciom, a to było głównym celem tego balu.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Płatne z RR.

Bal Karnawałowy- Skrzaty, Słoneczka, Smoki

Słychać śpiew, głośny śpiew,

wszędzie gra muzyka.

Tańczyć dziś wszyscy chcą,

bal trwa tylko dzisiaj?

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Dzisiaj, 14 lutego 2023r., w naszym przedszkolu wszystkie dzieci bawiły się na wielkim BALU KARNAWAŁOWYM. Zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Były tańce, zabawy i oczywiście sesja zdjęciowa! Organizując bal dla dzieci uczymy je, iż zabawa i relaks są tak samo ważne, jak nauka, praca i obowiązki.

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.

Danuta Nowak

Dzień Babci Dzień Dziadka

Życzę Ci Babciu zdrowia dobrego,
Gdyż skarbu lepszego nie znam od tego.
Miłość ma również wielkie znaczenie,
Tej jednak doznasz na pewno ode mnie.
Bądź zatem zdrowa i bardzo szczęśliwa,
A naszej miłości niech w sercach przybywa.
Kochać Cię będę i kochać nie przestanę,
Bo wiem że od Ciebie to samo dostanę!

Ty dziadziuniu dobrze wiesz, czego wnuk ci życzy:
zdrowia, skarbów jakich chcesz, szczęścia i słodyczy.
Niechaj dziadzio mój jedyny żyje długo i przyjemnie,
niech mu w szczęściu mkną godziny i niech ma pociechę ze mnie.

21 i 22 stycznia Babcie i Dziadkowie obchodzą swoje święto.
Z tej okazji, w naszym przedszkolu gościliśmy Babcie i Dziadków.
Dzieci zaprezentowały programy artystyczne złożone min.: z wierszy, piosenek, tańców.
W ten sposób chciały podziękować swoim Babciom i Dziadkom za opiekę i troskę,
którą otaczają kochane wnuki. Po występach zaprosiliśmy gości do wspólnego tańca.
Bardzo się cieszymy, że po kilku latach przerwy spowodowanej pandemią, znów mogliśmy
w naszym przedszkolu spotkać się z tak zacnymi gośćmi.

Warsztaty chemiczne.

W tym tygodniu dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatach chemicznych,
podczas których przez zabawę i eksperymenty poznawały prawa fizyki i chemii.
Zajęcia prowadzili Trenerzy z Akademii Kreatywności KREOŚ. Dzieci aktywnie uczestniczyły w eksperymentach,
do przeprowadzenia  których wykorzystano właściwości suchego lodu.

Warsztaty zostały opłacone z funduszy Rady Rodziców.

Teatrzyk

W czwartek, 05.01.23r  dzieci obejrzały bajkę Przygody wesołego Psiuńcia w wykonaniu aktorów teatru kukiełkowego  Pinokio.

Piesek  Psiuńcio ,którym zaopiekował się mały  niedźwiadek był bardzo odważny i pomógł swoim opiekunom  odzyskać skradzione przez lisa przedmioty.

Dzieci z uwagą śledziły przygody bohaterów bajki. Po przedstawieniu chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez  aktora, animatora.

Płatne z Rady Rodziców.

Wspólna wigilia w przedszkolu

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 21 grudnia. W salach przedszkolnych odświętnie ubrane przedszkolaki wysłuchały życzeń, które złożyły im panie wychowawczynie. Następnie  wszyscy zasiedli do pięknie, własnoręcznie przystrojonych stołów, na których czekał świąteczny obiad. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Czas upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

Rozstrzygnięcie Konkursu Rodzinnego.

Z przyjemnością informujemy, że Konkurs Rodzinny ,,Kartka bożonarodzeniowa"

został rozstrzygnięty.

Dziękujmy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.

Wszystkie wykonane kartki były piękne, kolorowe i wszystkie  zostały nagrodzone i przekazane do hospicjum.

W wyniku głosowania Rodziców wraz z dziećmi wyłoniono zwycięzców:

I miejsce:

Kateryna V. -gr. III

Natalia O. -gr. IV

Cezary O. -gr. VI

II miejsce:

Aleksander W. -gr. V

Magdalena W. -gr. IV

Leon D. -gr. II

III miejsce:

Natalia T. -gr. III

Joanna W. -gr.VI

Anna G. -gr. VI

Pozostałe prace otrzymały wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy !!

Świąteczne warsztaty u Skrzatów

16.XII. dzieci z grupy VI (Skrzaty) wspólnie ze swoimi rodzicami brały udział w świątecznych warsztatach.

Dzieci powitały swoich bliskich krótkim występem artystycznym. Tematem przewodnim był tekst Małgorzaty Strzałkiowskiej pt. Boże Narodzenie - wzbogacony piosenkami i instrumentacją.

Następnie dzieci wspólnie z rodzicami robiły ozdoby choinkowe: bombki i kolorowe ptaszki ozdabiane cekinami i brokatem. Ozdoby wyszły prześlicznie!

Certyfikat dla Skrzatów

Dzieci z grupy VI (Skrzaty) brały udział w II-giej edycji programu pt. Mistrzowie segregacji, której organizatorem było krakowskie MPO.

Celem programu była promocja zasad właściwej segregacji odpadów w Krakowie i dbania o środowisko przyrodnicze.

Po zakończeniu realizacji bloku tematycznego i przeprowadzonych ćwiczeniach kontrolnych, grupa VI otrzymała Certyfikat potwierdzający udział w programie edukacyjnym.

Stroiki świąteczne - warsztaty florystyczne.

We wtorek 20 grudnia wszystkie dzieci z przedszkola wzięły udział w warsztatach florystycznych. Zabawa przy stole pełnym świerkowych gałązek, szyszek, bombek i wstążek była niezwykle atrakcyjna dla przedszkolaków, które wg wskazówek z zapałem tworzyły swoje własne kompozycje poznając przy tym tradycje związane ze zbliżającymi się Świętami. Zorganizowane warsztaty były niezwykle radosnym przeżyciem i przeniosły wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta. Wykonane stroiki z pewnością będą wspaniałą dekoracją świątecznego stołu.

Warsztaty opłacone z Rady Rodziców.