Wizyta Pani Dentystki w grupie Zajączków

30 września  do grupy Zajączków zawitała Pani stomatolog. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom pracy, którą wykonuje,  zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcanie dzieci do kontroli zębów. Bardzo dziękujemy pani Dentyście za poświęcony czas i upominki.

Jesienne wrzosowisko.

Drodzy Rodzice!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za przyniesienie do przedszkola przepięknych wrzosów, ziemi i za kupioną korę .
,,Jesienne wrzosowiska” upiększyły teren ogrodu przedszkolnego i pozwolą dzieciom na obserwację roślin w różnych porach roku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć jak powstawały wrzosowiska.

Dzień przedszkolaka.

,,Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj .To święto Ani, Basi i Krzysia
        W dzień przedszkolaka każdy to wie, bawi się z nami kto tylko chce”

20 września obchodzony jest Dzień Przedszkolaka  - to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

We wtorek obchodziliśmy to Święto również w naszym przedszkolu. Z tej okazji zorganizowany został ,,Dzień otwartych sal”.

Tego dnia zostały dzieci zaproszone do wspólnej zabawy przy muzyce na dyskotece, wykonywały prace plastyczne, udział wzięły w zmaganiach sportowych, zabawach i grach logicznych z wykorzystaniem robotów i tablicy interaktywnej, mogły się przebrać w garderobie, a także obejrzeć filmy edukacyjne. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie.

Niech spełniają się marzenia wszystkim przedszkolakom!

Co nowego u Skrzatów

Za nami:

Wspaniała wspólna zabawa z okazji Dnia Przedszkolaka (Oj, działo się!). Wizyta w Bibliotece przy ulicy Zaleskiego (ciekawe warsztaty "Sekrety i ciekawostki z życia jeży"). Wyjście do Domu Harcerza na spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej ( zabawy w miasteczku komunikacyjnym i utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po jezdni i chodniku).

A przed nami ..... Nasza grupa przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Co słonko widziało - na dziecięce kłopoty.... Brzechwa".

W okresie od wrzesnia do czerwca będziemy realizować określone zadania pozwalające lepiej poznać utwory Jana Brzechwy.

Brzechwa wiadomo klasyka polskiej literatury dziecięcej, więc... warto.

Warsztaty z Lego Duplo

?Stoi na stacji lokomotywa...? kultowy wierszyk J. Tuwima nigdy nie stracił na popularności, a to za sprawą miłości dzieci do pociągów. Dnia 13.09.22r. dla przedszkolaków  z  grupy  ?Zajączki? i  grupy  ?Słoneczka? zorganizowane zostały  warsztaty konstrukcyjne z wykorzystaniem  klocków lego  Duplo. Dzieci konstruowały  własne pojazdy,  a dokładnie  pociągi.

Płatne z RR.

,,Smoki" w bibliotece.

15 września ,,Smoki" były w Bibliotece przy ul.Brodowicza. Dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, poznały zasady wypożyczania książek, dbania o nie, słuchały czytanych przez pania bibliotekarkę bajek. Na koniec spotkania wykonały samodzielnie pracę plastyczną -meduza.

,,Słoneczka' w bibliotece

9 września dzieci z grupy V,,Słoneczka  " uczestniczyły w spotkaniu z ilustratorką książek panią Alicją  Kaczmarską- Strzebońską w Bibliotece Publicznej na ul. Brodowicza. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom legend krakowskich: O Smoku Wawelskim, Królu Kraku, Kościele Mariackim i tworzenie do nich ilustracji. Uwieńczeniem zajęć było wykonanie przez przedszkolaków pracy plastycznej ,,Gołębie krakowskie"- do legendy o zaczarowanych rycerzach. Zajęcia te są realizacją projektu ,,Moc podmiejskich tradycji"-Etnoporanki.

Spotkanie w bibliotece

Dnia 24 sierpnia nasze przedszkolaki z grupy "Smoki" i "Skrzaty" uczestniczyły w zajęciach w Bibliotece Publicznej na ul. Brodowicza.  Spotkanie było bardzo ciekawym wydarzeniem, gdyż pierwszy raz dzieci w takim miejscu dzieci rysowały, wycinały i tworzyły postacie historyczne. Celem spotakania było przybliżenie najmłodszym czytelnikom królowych Polski.  Dzieci czytały książki na temat zwyczajów na dworach królewskich oraz tworzyły własne prace plastyczne inspirując się ilustracjami.