Warsztaty świąteczne.

Dnia 05.12.22r. w przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne, w których uczestniczyły dzieci z wszystkich grup.
Przedszkolaki wykonały choinki, które potem zabrały do domu.

Warsztaty płatne z Rady Rodziców.

"Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary"

29 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ odbyły się czarodziejskie Andrzejki.

Płatne z Rady Rodziców.

Teatr Skrzat

1 grudnia do naszego przedszkola przybyli aktorzy z krakowskiego teatru -Skrzat- z przedstawieniem pt.-Muzyczne podróże po Krakowie. Aktorzy w zabawnym wykonaniu zaznajomili dzieci z tradycjami, zwyczajami, piosenkami, legendami i charakterystycznymi miejscami miasta Krakowa.

Teatrzyk płatny z funduszy RR.

Przedstawienie Pinokio w kinie Kijów

22 listopada przedszkolaki z grupy Smoki, Skrzaty, Słoneczka i Motylki pojechały do Kina Kijów na przedstawienie teatralne "Pinokio" w wykonaniu Wrocławskiego Teatru IN ART. Było to widowisko inspirowane powieścią Carlo Collodi'ego. Dzieci oglądnęły przygody drewnianego pajacyka, który był tak zafascynowany otaczającym go światem, że przestał słuchać dobrych rad opiekuna. Wiedziony ciekawością, Pinokio wyruszył w podróż pełną przygód, niebezpieczeństw i życiowych lekcji. Duże wrażenie wywarły na małych widzach barwne kostiumy, rekwizyty oraz piękna muzyka. Dzieci emocjonalnie reagowały na grę aktorów nagradzając ich gromkimi brawami.

Opłacone z Rady Rodziców.

Żywa lekcja przyrody.

29 listopada w grupach - Smoki, Zajączki i Skrzaty odbyła się niezwykła lekcja przyrody. Żywą lekcję poprowadził wieloletni hodowca, który odpowiadał na wszystkie pytania dzieci. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć ciekawe gatunki zwierząt pochodzących z różnych regionów świata, m.in. kameleona lamparciego, największego lądowego ślimaka afrykańskiego, oraz boa dusiciela, a także karaczany /owady, które służą za pokarm głównie większym jaszczurkom/. Dzieci z przejęciem słuchały opowiadań o życiu zwierząt, ich upodobaniach, zwyczajach oraz przysmakach. Chętni pod czujnym okiem pana prowadzącego mieli możliwość dotknąć poznane okazy, a także zrobić sobie zdjęcie z boa dusicielem, wężem Wiktorka z grupy III. Pokaz cieszył się zainteresowaniem i dostarczył wielu wrażeń i emocji.

Wyjazd do Teatru Kultureska

Dnia 18 listopada dzieci z grupy Misie i Zajączki wybrały się do Teatru Kultureska na przedstawienie o tematyce ekologicznej pt. Ekonolulu.  Przedstawienie miało charakter show, poruszający temat segregacji odpadów a także różnych sposobów ochrony powietrza.  Dzieci poprzez piosenki, zagadki i taniec miały możliwość poszerzenia bądź przypomnienia treści związanych z ochroną środowiska.

Płatne z funduszy Rady Rodziców.

Wizyta Straży Miejskiej

Na początku listopada, w przedszkolu, dzieci z Misiów,Zajączków, Motylków i Słoneczek wzięły udział w spotkaniu z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Dzieci występując w roli kierowców lub pieszych, korzystając z gąbkowych samochodów i znaków drogowych uczyły się właściwych, bezpiecznych zachowań na ulicy.

Dzień Niepodległości

"Uwięziony ptak nie śpiewa.

A czy wiesz dlaczego?

Bo nie spotkasz nigdy w klatce,

Ptaka szczęśliwego"

10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Smoki  przedstawiły program słowno-muzyczny, w którym opowiedziały krótko historię Polski  w okresie zaborów oraz walkę narodu polskiego  o wolność . Występ zorganizowany został najpierw dla rodziców, a następnie dla dzieci i pracowników naszego przedszkola. Uroczystość miała na celu rozwijanie wśród dzieci poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Ponadto, w dniu 10 listopada nasze Przedszkole wzięło udział w akcji organizowanej przez MEN ,,Szkoła do hymnu" podczas której o godzinie 11:11 dzieci ze wszystkich grup wiekowych zaśpiewały hymn narodowy.

Teatrzyk -

28 października nasze przedszkole odwiedził Teatr "Skrzat" z  przedstawieniem pt. Między nami Krasnalami. Dzieci poznały przygody  dobrego i psotnego skrzata, kotka oraz babci.

Płatne z RR.