Wycieczka do Manufaktury cukierków

Przedszkolaki z grupy III i VI odwiedziły  we wtorek 25 kwietnia najmniejszą na świecie Fabrykę Cukierków CIUCIU Cukier Artist. Jest to miejsce kolorowe, przyjemne, słodkie i pachnące, po brzegi wypełnione słodkościami, czyli uczta dla wszystkich zmysłów. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, w trakcie których miały okazję poznać cały proces ręcznego wykonywania słodkości - od momentu wylania karmelu na kamienny blat, poprzez nadawanie mu smaku i kolorów. Dzieci mogły się przekonać, że robienie cukierków to prawdziwa sztuka. Łakocie w CiuCiu Cukier Artist nie tylko wyglądają kolorowo i pięknie, ale również niesamowicie smakują. Słodycze produkowane są w sposób tradycyjny, bez użycia maszyn. Receptura ręcznego wyrabiana zaczerpnięta została z XVII i XVIII wiecznych małych manufaktur, gdzie używano takiej technologii produkcji. Po pokazie każdy mógł  spróbować zrobionych ręcznie cukierków, które powstają z naturalnych barwników. Na zakończenie warsztatów każde dziecko otrzymało rożek z karmelowymi cukierkami na pamiątkę pobytu w tym słodkim miejscu.

Danuta Nowak

Małgorzata Szybowska-Korus

#SPRZĄTAMY DLA POLSKI

21 kwietnia Nasze Przedszkole wzięło udział w V edycji akcji #SprzątamyDlaPolski -przedsięwzięcie organizowane przez Stowarzyszenie ,,Dla Polski". Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej okolicy, ale także ksztaltowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Nasze dzieci z  grup :Słoneczka, Skrzaty, Smoki i Motylki  wzięły sprawy w swoje ręce i zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawiczki ochronne wysprzątały pobliskie tereny zielone z śmieci.  Wszystkie przedszkolaki zadowolone i radosne z workami pełnymi śmieci wróciły do przedszkola.

Anna Bartosz

Misie- realizacja Akcji "Zdrowo i sportowo"

W grupa Misiów odbyły się kolejne zajęcia sportowe pt. W parku w ramach Akcji Zdrowo i sportowo . Misie rozwijały koordynację wzrokowo- ruchową, skoczność, zwinność, szybkość, kształtowały spławność fizyczną. Oprócz tego Misie ćwiczyły jogę i świetnie dawały sobie radę. :)

Karolina Olszańska

Misie na placu zabaw

Dzisiaj Misie postanowiły wykorzystać piękną pogodę i wybrały się na przedszkolny plac zabaw, aby trochę się poruszać i pozbyć się nadmiaru energii. ;)

Karolina Olszańska

Czytamy dzieciom polskie legendy.

Każdy region naszego kraju ma swoje legendy.
W Małopolsce najsłynniejsze są te o Smoku Wawelskim, Lajkoniku, królu Kraku.
Znamy warszawskie, o Bazyliszku, Warsie i Sawie, Syrence, złotej kaczce.
Słynne są również Wielkopolskie, min.: O Lechu, Czechu i Rusie.
Za najstarszą legendę uznaje się opowieść o Popielu, którego zjadły  myszy.

W minionym tygodniu Zajączki poznały cztery legendy.
 Dzieci spotkały się z wawelskim smokiem, warszawską syrenką, Bogumiłem, któremu królowa pszczół pomogła zmodyfikować przepis na pierniki.
Dzieci poznały również legendę o królewnie zaklętej w złotą kaczkę.
Te historie pozwoliły dzieciom poznać różne postawy, zachowania i ich konsekwencje.

Dzieci zainspirowane tematem z wielkim zaangażowaniem tworzyły prace plastyczne. Powstały kolorowe smoki, plastelinowe pierniki,
które niestety nie nadawały się do jedzenia. Korzystając z dostępnych materiałów dzieci budowały smocze jamy. Pracując w zespołach
uczyły się współpracy, kompromisu, umiejętności słuchania innych.
W naszej grupowej biblioteczce nie zabraknie legend, których dzieci słuchały z uwagą i zaciekawieniem.

Smoki grają w szachy

W każdej wolnej chwili w grupie Smoki toczą się rozgrywki szachowe. Naukę gry w szachy rozpoczęliśmy w pierwszym półroczu. Poznaliśmy zasady gry w szachy, nazwy figur, wiemy jak zrobić szach- mat królowi. Kilkoro dzieci bardzo dobrze radzi sobie z grą i rozwijają swoje umiejętności w Domu Kultury. 6 maja odbędzie się turniej szachowy dla przedszkolaków, w którym weźmie udział Ludwik. Jesteśmy dumne z naszych szachistów, trzyma kciuki. Powodzenia!

Danuta Nowak, Iwona Wabik

Teatrzyk Skrzat w przedszkolu.

W środę, 19.04.23r. dzieci z naszego przedszkola obejrzały przedstawienie" Baśń o zaczarowanych dukatach"   w wykonaniu aktorów Teatru Skrzat.
Głównym bohaterem bajki był zakochany w królewnie ubogi cukiernik o imieniu Mikołaj , który wyrusza na poszukiwanie złotych dukatów.
W znalezieniu skarbu pomagają mu Wróżka, Krasnal, Myszka, Zajączek, Leśny Duch oraz dzieci zgromadzone na widowni.
Niestety Czarownica  i jej pomocnik - Zbój, próbują pokrzyżować Mikołajowi plany. Na szczęście złote dukaty w rękach złych ludzi zamieniały się   w kamienie
i piach. Przedstawienie niosło ze sobą przesłanie o odwiecznej walce dobra ze złem, gdzie ostatecznie dobro i miłość wygrywają.

Płatne z RR.

Poranek wielkanocny

Święta Wielkanocne z jajkiem i zającem - takie wesołe dźwięki piosenek i wierszyków rozbrzmiewały w naszym przedszkolu we wtorkowy ranek (4.04.2023).

Grupa Skrzaty - zaprezentowała wszystkim dzieciom w przedszkolu przedstawienie pt. Wielkanoc się zbliża.

Opowieść o kurce, zajączku i baranku wzbogacona piosenkami, tańcem i instrumentacją bardzo się podobała dzieciom, ale chyba najbardziej na zakończenie mały śmigus-dyngus.

Warsztaty florystyczne

5 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty florystyczne. Za pomocą kolorowych wstążek, bazi i kurek dzieci ozdabiały posadzone w doniczkach bratki.
 Dzieci ochoczo brały udział w zorganizowanych warsztatach.

Warsztaty płatne z Rady Rodziców.