Samorządowe Przedszkole Nr 139 w Krakowie


Galeria


Konkurs jesienny "Zwierzęta leśne pod czerwonym muchomorem" - rozstrzygnięcie konkursu.

W pażdzierniku został ogłoszony konkurs plastyczny "Zwierzęta leśne pod czerwonym muchomorem". Nasze przedszkolaki wraz z rodzicami chętnie zaangażowały sie w ten projekt. Włynęły 23 prace konkursowe, każda kreatywna i godna zainteresowania. Pomysłów nie brakował. W wyniku głosowania wyłoniono prace, które znalazły sie w pierwszej trójce. Każdy z uczestników otrzymał dyplom wraz z nagrodą. A oto wyniki:

1. Helena i Oskar A.

2. Celina K.

3. Mia K.

 

Dziękujemy za udział i zaangażowanie! Zapraszamy do udziału w następnych konkursach.

 

Elżbieta M.

Paulina C. 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - 11 LISTOPADA

"- Co to jest Polska?-
Spytał Jaś w przedszkolu.
Polska- to wieś
i las,
i zboże w polu,
i szosa, którą pędzi
do miasta autobus,
i samolot, co leci
wysoko, na tobą.
Polska- to miasto,
strumień i rzeka,
i komin fabryczny,
co dymi z daleka,
a nawet obłoki,
gdy nad nami mkną.
Polska to jest także twój rodzinny dom.
A przedszkole?
Tak- i przedszkole,
i róża w ogrodzie
i książka na stole."

                             Czesław Janczarski

Tradycyjnie w naszym przedszkolu, najstarsza grupa przygotowała uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Grupa "Smoki" zaprezentowała dla swoich młodszych kolegów program artystyczny, który przypomniał wszystkim jak ważna jest dla każdego Polaka ojczyzna, dlaczego trzeba o nią walczyć i dbać każdego dnia. Co to jest wolność i dlaczego tak ważny jest jej wymiar, szczególnie w dzisiejszych czasach.  Uroczystość rozpoczęła się o 11.11 uroczystym odspiewaniem Hymnu Polski. W programie artystycznym znalazły się piosenki o treści patriotycznej, wiersze oraz inscenizacje muzyczno-taneczne, wykorzystujące muzykę z filmów o Polsce. 

 

Paulina C.

Krystyna S. 

Mama Huberta czyta bajkę.

Dnia 4 listopada 2024 r. dzieci z grupy "Motylki" po raz kolejny odwiedziła mama Huberta, która przeczytała dzieciom dwie historie z serii "Psi Patrol" pt." Spotkanie z pszczołami" oraz "Leśna opowieść". Dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy ponownie.

Danuta Nowak

Kodowanie w Motylkach

Dzieci z gupy "Motylki" dołączyły do Ogólnopolskiego Programu "Kodowanie na dywanie", którego autorem jest Anna Świć. Założeniem innowacji jest rozwijanie u dzieci myślenia logicznego,  przyczynowo- skutkowego, kształtowanie wyobraźni przestrzennej oraz wprowadzenie dzieci w cyfrowy świat związany z programowaniem. Będziemy rozwijać podstawowe funkcje poznawcze takie jak: pamięć, koncentrację uwagi, analizę i syntezę wzrokową i słuchową, umiejętność wnioskowania, segregowania, klasyfikowania. "Dynia poznajmy ją bliżej "- to temat pierwszych zajęć, podczas których układaliśmy na macie do kodowania kolorowe kubeczki po uważnym wysłuchaniu instrukcji.

Danuta Nowak

 

"Misie" w świecie bajek

Gdy wieczór nadchodzi

z książkami się witam.

Siadam cichutko

a mama mi czyta:)

I czyta mi bajki

o dzielnych rycerzach,

smokach i czarownicach

i zaklętych wieżach.

O śpiącej królewnie

i o złotej rybce....

Choć jestem przy mamie 

to mi sie wydaje

że widzę naprawdę 

te postacie z bajek.

 

 

 

 

Październik u "Misiów"

Idą Misie dziś do lasu

Ciii... nie róbmy tu hałasu!

Patrzcie ścieżką idzie Jesień

Bukiet liści w ręku niesie

Ma żołedzie i kasztany

Świat na złoto malowany

Panią jesien powitamy

Taniec swój rozpoczynamy....

Projekt "Witaminki"

W tym roku szkolnym, grupa „Smoki” uczestniczy w drugiej edycji projektu edukacyjnego „Witaminki”

We wtorek dzieci poznały Ziemniaka Ziemowita.
Na zajęciach przedszkolaki układały historyjkę , z której dowiedziały się ,jak rosną ziemniaki. Dzieci podawały również, jakie potrawy można wykonać z ziemniaków.
Brały udział w zabawach ruchowych, matematycznych z ziemniakami w roli głównej.
To tak popularne warzywo, posłużyło starszakom do wykonania ziemniaczanych ludzików
i zwierzątek.

Tego dnia,w menu nie zabrakło ziemniaków. Dzieci jadły je z apetytem.

 

Krystyna S.
Paulina Cz.

Poznajemy tajemnice lasu

W dniu 29.10. do naszego przedszkola przybył Pan Leśniczy – tata Madzi i Natalki. W spotkaniu wzięły udział dzieci z grupy „Skrzaty”. Leśniczy opowiedział o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska o las.  Dzieci dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Przedszkolaki przypomniały sobie zasady zachowania się w lesie (m.in. zachowanie ciszy, porządku, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami), słuchały odgłosów zwierząt, poznawały ich ślady.  Na koniec spotkania dzieci otrzymały kolorowanki przyrodnicze, długopisy oraz drewniane podkładki  z ilustracją lasu. miały możliwość zadawania pytań i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Pytania były przeróżne, ale nasz gość na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiedział. Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach.

Program edukacyjny DZIECI SEGREGUJĄ - Słoneczka

21 października w grupie Motylków odbyły się pierwsze zajęcia dotyczące programu edukacyjnego “Dzieci segregują”. Jest to program edukacyjny MPO Kraków oparty na cyklu animowanych filmów, które ułatwiają najmłodszym poznanie zasad segregacji odpadów. Program ekologiczny „Dzieci segregują” w przedszkolu to świetna inicjatywa, która ma na celu edukację najmłodszych w zakresie ochrony środowiska i recyklingu. 

Cele programu:

Edukacja ekologiczna - zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami segregacji odpadów.

Rozwój umiejętności praktycznych - nauka segregowania śmieci i dbania o czystość.

Kształtowanie postaw proekologicznych - rozwijanie świadomości ekologicznej wśród dzieci.

Pierwsze zajęcia dotyczyły segregacji papieru. Dzieci zrozumiały, że segregacja papieru pozwala na jego ponowne przetworzenie, co zmniejsza wycinkę drzew, oszczędza wodę i energię, a także redukuje ilość odpadów trafiających na wysypiska.

Iwona W.