Książka (dla) przedszkolaka- Misie

rok temu

W grupie Misiów był realizowany projekt Książka (dla) Przedszkolaka, który miał pokazać dzieciom, że czytanie książek jest bardzo fajnym sposobem spędzenia czasu, że rozwija wyobraźnię, poszerza horyzonty, rozwija, uczy.  W ramach projektu były realizowane cykliczne zajęcia w trakcie których dzieci dowiedziały się:  jak wygląda cały proces powstawania książki, kto to jest autor/pisarz książki, kim jest wydawca książki, korektor, ilustrator. Misie poznały z jakich elementów składa się książka, jak należy dbać o książki, gdzie można kupić książkę, wypożyczyć, a także co można zrobić z książką kiedy już się ją przeczytało. W ramach akcji w grupie Misiów zorganizowaliśmy biblioteczkę- dzieci przynosiły swoje książki z domu, a w zamian za to mogły wypożyczać książki z biblioteczki przyniesione przez inne dzieci. Mieliśmy również zaszczyt gościć rodziców, którzy czytali dzieciom przyniesione z domów książki.

Karolina Olszańska