Cała Polska czyta dzieciom

rok temu

Nasze przedszkole od wielu lat realizuje założenia ogólnopolskiej  kampanii Cała Polska czyta dzieciom. Kampania ta zachęca rodziców, opiekunów, nauczycieli oraz wszystkich dorosłych do codziennego co najmniej dwudziestominutowego czytania dzieciom książek. W przedszkolu nauczyciele systematycznie czytają dzieciom bajki, wiersze, opowiadania. 27 marca dzieci z grupy Smoki odwiedziła Pani Ania, mama Katii, która przeczytała dzieciom legendy: Przerwany Hejnał, Stopka Królowej Jadwigi oraz Wiano Świętej Kingi. Zapraszamy wszystkich rodziców, aby włączyli się do tej kampanii, a Pani Ani dziękujemy za  przeczytanie dzieciom legend. Zaszczepmy w dzieciach nawyk czytania zanim zasiądą  do szkolnej ławki, niech książka, a nie komputer będzie pierwszym nauczycielem czytania i poszukiwania przygód.

Danuta Nowak, Iwona Wabik