Dzień Wody w Smokach

22 marca to Światowy Dzień Wody . Woda to skarb, bez wody nie ma życia.

W tym roku dzieci z grupy Smoki wzięły udział w akcji Światowy Dzień Wody z PAH. Przedszkolaki poznały ważne informacje dotyczące gospodarowania wodą. Dowiedziały się co to jest woda wirtualna, ślad wodny oraz poznały sposoby oszczędzania wody. Już wiemy, co to znaczy, że woda jest potrzebna do produkcji wielu  rzeczy oraz że, ograniczając konsumpcję oszczędzamy wodę.  Wykonaliśmy  plakat: Woda wokół nas oraz  gazetkę, na której pokazaliśmy  ile jest wody w naszym pokoju. Obejrzeliśmy ciekawy film edukacyjny pt. Zakręcanie wody nie wystarczy. Jeśli nie zmienimy naszych złych nawyków już za kilka lat odczujemy na własnej skórze deficyt wody.   Dzieci obiecały oszczędzać wodę.

Danuta Nowak