Wizyta Pani Weterynarz w grupie Smoków

rok temu

W ramach Akcji Bliżej Pieska grupa trzecia miały przyjemność gościć na zajęciach /16.03.2023 r./ panią Martę, mamę Marysi, która jest cenionym w Krakowie weterynarzem. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania psów, a także kształtowania postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Pani doktor na spotkanie przyprowadziła ze sobą psa - Toresa, co wprawiło przedszkolaków w ogromny zachwyt. Pani Marta opowiedziała dzieciom, jak opiekować się psami i jak poznać kiedy pies lub inne zwierzątko domowe jest chore i kiedy należy przyprowadzić go do weterynarza. Dzieci poznały zasady pielęgnacji i higieny czworonogów. Dowiedziały się, czym karmić psa i jakie zabawki są dla nich bezpieczne. Dzieci dowiedziały się również co zawiera torba lekarska. Mogły obejrzeć i dotknąć sporo przedmiotów i narzędzi lekarskich, którymi na co dzień posługuje się pani Marta. W imieniu przedszkolaków dziękujemy, za ciekawe i pouczające spotkanie.

Danuta Nowak