"Słoneczka" biorą udział w programie "Skąd się biorą produkty ekologiczne"

rok temu

W dniach 27 luty do 3 marca 2023rw grupie "Słoneczka"  realizowaliśmy program edukacyjny rekomendowany przez  Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną "Skąd się biorą produkty ekologiczne?".

Przedszkolaki chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Na początku obejrzały film, podczas którego dowiedziały się skąd pochodzą produkty ekologiczne. Usłyszały, że EKO -  oznacza naturalne, czyli takie, które nie ma żadnych sztucznych, niezdrowych dodatków.

Dzieci zapoznały się z Piramidą Żywienia, przypomniały sobie co należy robić, aby prowadzić zdrowy styl życia, a następnie w grupach wykonały taką piramidę.

Przedszkolaki wspólnie ułożyły historyjkę Od ziarenka do bochenka - aby dostrzec jak dużo pracy i wysiłku wielu ludzi jest potrzebne, aby mieć co dzień chleb. Później z masy solnej dzieci same formowały bułeczki, rogaliki i precelki.

Kolejnego dnia miały możliwość dowiedzieć się jakie produkty otrzymujemy z mleka oraz od jakich zwierząt to mleko pochodzi. Przedszkolaki dowiedziały się również m.in. jakich produktów powinniśmy jeść najwięcej, a jakich należy unikać, oraz jak ważna jest aktywność fizyczna dla zdrowia.

Na zakończenie projektu wszystkie dzieci ze smakiem zjadły ekologiczne warzywa i owoce, oraz uzupełniły wykonywane sukcesywnie przez cały tydzień piramidy, o rysunki ulubionej aktywności fizycznej.

Dziękujemy Rodzicom za wsparcie i pomoc w realizacji programu.