BOHATERON-GR.,,SŁONECZKA

rok temu

BohaterON - włącz historię! To ogólnopolska kampania, której celem jest uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promowanie historii Polski XX wieku. Działaniom przyświeca hasło: Pamięć - Edukacja - Pomoc.  Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło w niej aktywny udział. W grupie ,,Słoneczka" przeprowadzono zajęcia pomagające zrozumieć dzieciom trudną historię Polski, a w szczególności wydarzeń dotyczących Powstania Warszawskiego. Temat bardzo poważny, trudny, jednak dzięki materiałom dydaktycznym przekazanym przez twórców kampanii, możliwy do zrealizowania także w przedszkolu.,,Niebajka o Powstaniu Warszawskim" przenosi nas w świat, w którym dziadek z wnuczką, w prosty sposób wyjaśniają dzieciom czym jest bohaterstwo oraz patriotyzm.  Na koniec zajęć dzieci , nasi dzielni  mali patrioci złożyli podziękowania i życzenia na stronie upamiętniającej Powstańców. To była prawdziwa lekcja historii. Za udział otrzymaliśmy dyplom dla Przedszkola i dzieci z grupy,,Słoneczka"