Projekt Bliżej pieska

rok temu

W tym roku szkolnym grupa Zajączki realizuje projekt Bliżej pieska, którego głównym celem jest podejmowanie działań uwrażliwiających dzieci na niesienie pomocy potrzebującym zwierzętom, a także edukujących przedszkolaków z zakresu właściwego zachowania wobec zwierząt.
W ramach projektu m.in. spotykamy się z właścicielami zwierząt i rozmawiamy z nimi na interesujące nas tematy.
Podczas rozmów dowiadujemy się ciekawych historii, m.in. dotyczących pochodzenia zwierząt, ich upodobań, zachowania.
W minionym tygodniu, podczas spacerów spotkaliśmy właścicieli dwóch piesków i królika. Dowiedzieliśmy się, że jeden z piesków- Roki, został znaleziony przez obecnych opiekunów w lesie. Został porzucony zimą przez poprzedniego właściciela. Na szczęście Roki ma teraz dom i opiekunów, którzy właściwie się nim zajęli. Drugiego pieska właściciele zabrali ze schroniska i opiekują się nim już 6 lat. Królik baranek miał szarą sierść, to naprawdę piękny gryzoń. Jak zrobi się cieplej będziemy mogli spotkać się z rodzeństwem króliczka i uczestniczyć w ich karmieniu. Relację z tego spotkania na pewno zamieścimy we właściwym czasie.