Przedszkole zapewnia:

Kadrę pedagogiczną o wysokich kwalifikacjach

W naszym przedszkolu kadrę pedagogiczną stanowią nauczyciele o bardzo wysokich kwalifikacjach zawodowych, którzy wciąż systematycznie uczestniczą w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego, wzbogacając swój warsztat pracyz dziećmi w wieku przedszkolnym. Istotną rolę odgrywa  również personel administracyjno-obsługowy, który wspiera kadrę pedagogiczną dbając o  serdeczną, miłą i  rodzinną  atmosferę.

Grafika wektorowa Przedszkolanka, Przedszkolanka obrazy ...

Nasze przedszkole ma własna kuchnię
Pani Intendentka w naszym przedszkolu  tworząc  menu  zapewnia zdrowe, zróżnicowane i dobrze zbilansowane posiłki. Właściwe odżywianie jest kluczowe dla prawidłowego rozwoju i wzrostu dzieci, dlatego brane pod uwagę są takie czynniki jak: jakość składników i ilościowa wartość odżywcza potraw . Dodatkowo w przedszkolu są organizowane różne święta nietypowe, których celem jest  propagowanie wśród dzieci zasad zdrowego odżywiania się.

Nasze przedszkolaki biorą również udział w konkursach i  przeglądach organizowanych na terenie przedszkola i poza placówką. Możemy pochwalić się licznymi laureatami z różnych dziedzin.

W naszy przedszkolu udzielana jest kompleksowa pomoc psychologiczno-pedagogiczna dzieciom, nauczycielom i rodzicom.Przedszkole współpracuje z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną nr 1 ul.Chmielowskiego 1

Pedagog specjalny ma szeroki zakres obowiązków, który obejmuje nie tylko dzieci  z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego, ale także inne dzieci, nauczycieli i całe środowisko przedszkolne. Jego celem jest tworzenie  środowiska edukacyjnego, w którym każdy dziecko ma szansę osiągnąć sukces. Prowadzone zajęcia związane są ze stymulacją ogólnorozwojową, stymulacją rozwoju poznawczego, mowy, myślenia, percepcji wzrokowej i słuchowej, koordynacji wzrokowo- słuchowo- ruchowej, a także rozwijaniem sprawności manualnej i grafomotorycznej.

Prowadząca mgr Agnieszka Frączek, dyżur we wtorek od 13.30 - 16.00   i czwartek od 9:30 do 12:00.

Logopeda to specjalista zajmujący się diagnozowaniem, stymulacją rozwoju mowy, profilaktyką oraz terapią zaburzeń mowy. Do zadań logopedy należy przeprowadzenie badań przesiewowych w celu ustalenia stanu mowy wychowanków, diagnozowanie logopedyczne, organizowanie pomocy logopedycznej, prowadzenie terapii logopedycznej, podejmowanie działań profilaktycznych, zapobiegających powstawaniu zaburzeń komunikacji, a także wspieranie działań wychowawczych i profilaktycznych nauczycieli i rodziców.

Prowadzące:  mgr Aneta  Fil, dyżur : w każdy poniedziałek od 10.30 - 13.30   i wtorek 8.30 - 12.30

mgr Dominika Wożniczka dyżur : w każdy czwartek od 8:00 do 16:00.

Psycholog w przedszkolu zajmuje się wspieraniem dzieci, nauczycieli i rodziców. Jego praca polega na obserwacji i diagnozie, która daje możliwość dostosowania pomocy do potrzeb dzieci, a także prowadzeniu zajęć z dziećmi. Zajęcia grupowe/indywidualne związane są z szeroko pojętą psychoedukacją, a dotyczą w szczególności: profilaktyki, rozwijania kompetencji emocjonalno – społecznych i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Psycholog wspomaga również rodziców, którzy potrzebują rozmowy, porad i wskazówek na temat swoich dzieci.

Prowadząca : mgr Weronika Kowalczyk, dyżur w każdy wtorek  od 12.00 - 15.00 i piątek  8.00- 14.00

Przedszkole organizuje także całodzienne wycieczki  np. z okazji Dnia Dziecka. Odwiedziliśmy już wiele ciekawych miejsc np. Park Ruchomych Dninozaurów w Zatorze, Zagrodę Edukacyjną ,,Pszczółki''w Niezwojowicach, Gospodarstwo Agroturystyczne ,,Wodne Ogrody'', Krakowskie ZOO, Muzeum Fonografii w Niepołomicach, Skansen  w Wygiełzowie, Zamek w Niepołomicach, Park w Ojcowie,  Muzeum Arthropoda w Bochni , Muzeum w Czernej.

Co roku nasze przedszkolaki odwiedzają kino, muzea i teatr. Dzieci  rozwijają swoje zainteresowania podczas  tematycznych   warszatów, które dotyczą fotografii, ceramiki, florystyki, plastyki, przyrody , muzyki i robotyki.

Współpracujemy także z Filią  Biblioteki nr 8 na ulicy Brodowicza, gdzie regularnie uczestniczymy w lekcjach bibliotecznych.

Zajęcia dodatkowe w naszym przedszkolu

JĘZYK ANGIELSKI: poniedziałek i środa -prowadzący  Grażyna Znamirowska
TANIEC TOWARZYSKI: piątek -  prowadzący Piotr Nawara
ZAJĘCIA Z ŻYWĄ MUZYKĄ: czwartek -  prowadzący Agnieszka Patoczka i Ewa Marczykiewicz