Dzień Glośnego Czytania w grupie Słoneczka

7 dni temu

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. Głośne czytanie wzmacnia więzi, wzbogaca zasób słownictwa, pomaga w zapamiętywaniu, poprawia koncentrację, a także wyrabia czytelnicze nawyki. Dlatego, Drodzy Rodzice i Dziadkowie, sprawcie, aby Dzień Głośnego Czytania był obchodzony w Waszych domach jak najczęściej.

Dnia 27 września dzieci z grupy Słoneczka gościły mamę Marysi. Pani Kaja przeczytała dzieciom bajkę o Reksiu. To książka, która bawi i uczy, a przygody w niej opisane są pogodne i przyjazne, pozbawione agresji i przemocy. Przyjaźń, współpraca, ciekawość świata, szacunek dla zwierząt – to wartości, których uczą opowiadania o sympatycznym piesku z łatką. Mała publiczność z chęcią słuchała i czekała na możliwość obejrzenia obrazków. Dziękujemy Pani Kai za przybycie i poświęcony czas. Zapraszamy kolejnych gości.

Iwona W.