Dzień jabłka.

7 dni temu

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące a jako przekąska niezwykle sycące… Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Dnia 20 września 2024 r wszystkie grupy z naszego przedszkola obchodziły „Dzień Jabłka”. Był to wyjątkowy dzień, trochę inny niż zwykle. Już przekraczając próg przedszkola można było od razu doświadczyć niezwykłego aromatu pięknych, kolorowych jabłek, którymi udekorowane zostało wejście do  przedszkola. Stała również foto budka i zachęcała do zrobienia zdjęcia.

Dzieci w grupach poznawały jabłka i ich odmiany,  chętnie rozpoznawały i określały kształt, zapach, kolor, smak. Ponadto, wzbogacały swoją wiedzę z zakresu walorów zdrowotnych, tych smacznych owoców, a także poznały możliwości przetwarzania jabłek – przeciery, kompoty, konfitury, musy itp. Istotą tematyki, było także zwrócenie uwagi na spożywanie jabłek po uprzednim ich umyciu, a nawet obraniu ze skórki. Wszystkie zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka – były piosenki, tańce, a także zagadki.  Podczas zabawy, miały także okazję opowiadania o jabłkach oraz wykonywania prac plastycznych różnymi technikami- malowanie farbami, wydzieranka z papieru, lepienie z plasteliny.

Kolorowy DZIEŃ JABŁKOWY zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin.

Anna Bartosz