Projekt Bajeczni Adwokaci.

Bajeczni Adwokaci to nowy projekt,który w tym roku od czerwca dota
do polskich przedszkoli i szkół. Adwokaci z całego kraju przybliżają najmłodszym zawiłości polskiego systemu prawnego i role różnych postaci w wymiarze sprawiedliwości, za pomocą bajki stworzonej specjalnie na tę okazję.
Książka,która powstała na zlecenie Naczelnej Rady Adwokackiej i Fundacji Adwokatury, przekłada trudny język prawa na zrozumiałe dla dzieci historie leśnych bohaterów.

Dzieci zaciekawione historią Misi Adwokatki i mieszkańców bajkowego lasu, dowiadują się m.in jak rozwiązywać spory, dlaczego ważne jest, żeby odpowiadać na oficjalne pisma, jak wygląda rozprawa w sądzie i jakie role pełnią sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, policjanci i strażnicy leśni.

Gościem „Słoneczek” był dzisiaj Pan Maciej Gibiński, który opowiadał dzieciom o zawodzie adwokata,zaprezentował togę,którą chętne „Słoneczka” mogły przymierzyć .Pan Maciej przeczytał przedszkolakom bajkę„Leśnie sprawy Misi Adwokatki, czyli guma do żucia w mrowisku”.
Dzieci dostały kolorowanki przedstawiające sceny z bajki, zakładki do książki
i kolorowe dyplomy.
Tacie Ani dziękujemy za miłe spotkanie i niespodzianki.