WIZYTA W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM

4 miesiące temu

We wtorek 28 maja dzieci z naszego przedszkola odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne “Wodne Ogrody” w Sierakowie. Czekało tam na nie wiele atrakcji. Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia i nakarmienia zwierząt gospodarskich: konia, kozy, świnki wietnamskiej, królików, kaczek, gąsek. Wzięły również udział w warsztatach pieczenia bułeczek: samodzielnie ugniatały ciasto i formowały je w najprzeróżniejsze kształty, używając przy tym swojej wyobraźni. Dzieci pomalowały także według własnych pomysłów figurki gipsowe, które następnie zabrały ze sobą na pamiątkę. Po intensywnych działaniach był również czas na odpoczynek na kocykach i zabawy, na znajdującym się na terenie gospodarstwa placu zabaw.

Dzieci zmęczone, ale również uśmiechnięte i zadowolone wróciły do przedszkola. To był dzień pełen wrażeń!

Sylwia Hładio-Wąs