Warsztaty ekologiczne w Smokach i Motylkach.

4 miesiące temu

24 maja w grupie Smoków i Motylków przeprowadzone zostały warsztaty ekologiczne pt.,,Wiewiórka Gosia radzi” organizowane przez Urząd Miasta Krakowa -Wydział Kształtowania Środowiska. Warsztaty zostały przeprowadzone przez doświadczone edukatorki i składały się z części teoretycznej oraz gier i zabaw dla dzieci. Celem tych warsztatów było:  poszerzenie wiedzy dzieci z zakresu edukacji ekologicznej,  rozwijanie empatii wobec przyrody,  zwiększenie umiejętności radzenia sobie z zagrożeniami, poznanie roli i znaczenia drzew w przyrodzie,  zdobycie wiedzy o tym, w jaki sposób zachowywać się wobec dzikich zwierząt, rozwijanie umiejętności prawidłowego zaopiekowania się zwierzętami,  kształtowanie odpowiedzialnej postawy wobec zwierząt.  Na koniec  przedszkolaki otrzymały książeczki z zadaniami do wykonania.

Anna Bartosz