Spotkanie edukacyjne z Panią Policjantką.

4 miesiące temu

W dniu 27 maja odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie edukacyjne z Panią Policjantką na temat bezpieczeństwa dzieci. Podczas spotkania poruszone zostały zagadnienia dotyczące zasad bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, na przejściu dla pieszych oraz niebezpieczeństw            w środowisku przedszkolnym oraz poza przedszkolnym. Dzieci zdobyły wiedzę na temat właściwego zachowania  w sytuacjach mogących zagrażać ich bezpieczeństwu, w kontaktach z obcą osobą lub ze zwierzętami. Dowiedziały się, jak należy zachować się podczas spotkania z groźnym psem, nauczyły się bezpiecznej pozycji "żółwika". Chętne dzieci miały możliwość  odbicia linii papilarnych swoich dłoni na kartkę papieru. Atrakcją dla dzieci były kajdanki oraz pałka policyjna, które mogli wziąć do rąk, dotknąć. Wszyscy otrzymali kolorowankę z samochodem policyjnym. Udział w spotkaniu poszerzył świadomość wśród dzieci na temat zagrożeń w codziennym życiu.

Danuta Nowak