"Święto Niezapominajki"

Niezapominajki to są kwiatki z bajki !

rosną nad potoczkiem,

patrzą rybim oczkiem.

Gdy się płynie łódką,

śmieją się cichutko,

i szepcą tak skromnie:

"Nie zapomnj o mnie".

W dniach 14- 15 maja obchodziliśmy Święto naszego Przedszkola im. "Niezapominajka". Święto Niezapominajki obchodzone jest w Polsce od 2002 roku i przypada na dzień 15 maja, jako święto ludzi  serdecznych. W pierwszym dniu 14 maja wszystkie dzieci z naszego przedszkola wraz z Paniami wzięły udział w uroczystej akademii. Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu naszego przedszkola, a następnie  każda grupa zaprezentowała krótki program artystyczny, prezentując tańce, wiersze oraz  piosenki o niezapominajkach. W drugim dniu 15 maja czekały na dzieci niespodzianki: zabawy muzyczno- ruchowe w ogrodzie z animatorami, tatuaże brokatowe, balonowe zwierzątka, bańki XXL oraz warsztaty sensoryczne,  podczas których dzieci stworzyły różnokolorowe, pachnące slimy. Organizując Święto Niezapominajki staramy się nie tylko rozbudzać w dzieciach miłość i szacunek do otaczającej przyrody, ale także kształtować pozytywne uczucia, postawy przyjaźni i serdeczności.

Danuta Nowak