Słoneczka realizują projekty edukacyjne: "Mistrzowie recyklingu" i "Mamo, tato wolę wodę"

W kwietniu grupa „Słoneczka”realizowała dwa projekty edukacyjne.

Głównym celem programu „Mistrzowie recyklingu” jest kształtowanie proekologicznych postaw dzieci związanych z selektywną zbiórką odpadów
i ideą recyklingu.

W projekcie „Mamo,Tato wolę wodę” przedszkolaki również dowiedziały się czemu służy segregowanie odpadów, nauczyły się w jaki sposób należy to prawidłowo wykonywać, wykorzystując odpowiednie kolory pojemników i worków.
Surowce wtórne wykorzystaliśmy do tworzenia prac plastycznych.
Butelkami, plastikowymi nakrętkami,rolkami po ręcznikach papierowych ,folią bąbelkową zastąpiliśmy typowe przybory gimnastyczne.

Tematem, na który również zwróciliśmy uwagę było czyste powietrze wokół nas.
Dzieci dowiedziały się, jakie zagrożenia płyną z zanieczyszczenia powietrza i co powoduje zły stan środowiska.
Dzieci poznały również różne sposoby na ograniczenie zanieczyszczenia. Wzięły udział w akcji „sprzątania świata”.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zaowocuje w przyszłości i nasze Słoneczka będą chronić Ziemię tak jak śpiewały w piosence:

Ochroń Ziemię, bądź jej przyjacielem.

Im więcej nas, tym dla Ziemi lepszy czas!

Paulina Cz.