Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Dnia 2 kwietnia, obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Święto zostało ustanowione w 2008 roku, a jego celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz promowanie wiedzy i zrozumienia dla osób z tym zaburzeniem. Jest to okazja do przypomnienia o potrzebie większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu, które jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego.

W naszym przedszkolu, w każdej grupie zostały zorganizowane zajęcia poświęcone tej tematyce.
Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w ubraniach,
w których dominował niebieski kolor i w ten sposób wyraziliśmy solidarność z osobami
z autyzmem i ich rodzinami.

Dzieci zobaczyły filmy, które w przystępny sposób przybliżają to zaburzenie.
Przedszkolaki wykonywały prace plastyczne, plakaty,które mają mam uświadomić,że wśród nas żyją ludzie ze spektrum autyzmu.

Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych.

Nauczycielki starały się uświadomić dzieciom, że autyzm nie jest chorobą, którą można wyleczyć, ale stanem, z którym osoba żyje.