Uroczyste śniadanie wielkanocne.

26 marca  w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe śniadanie. Tego dnia w przedszkolu zapanowała ciepła i świąteczna atmosfera. Przez ostatnie dni dzieci  poznawały różne tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy, rozmawiały o symbolice świątecznych pokarmów, wspólnie z wychowawczyniami dekorowały sale, śpiewały piosenki związane z tematyką wiosenno – świąteczną. Zwieńczeniem licznych opowieści o zwyczajach wielkanocnych było wspólne świąteczne śniadanie. Dzieci w odświętnych strojach zasiadły do stołu,  na którym nie mogło zabraknąć jajka, szynki czy babki. Przed rozpoczęciem posiłku każdą grupę odwiedziła pani Dyrektor składając wszystkim życzenia świąteczne. Wspólne, uroczyste śniadanie wywołało miłe i niezapomniane doznania. Wesołych Świąt!

Anna Bartosz