Projekt "Witaminki" - Pomidor Pafnucy

Pomidorowe wyzwanie to kontynuacja projektu "Witaminki" zorganizowanego przez czasopismo "Bliżej Przedszkola". W ramach tego przedsięwzięcia  poznajemy kolejne  wybrane warzywo, by od najmłodszych lat kształtować kulturę spożywania zdrowych, różnorodnych i kolorowych posiłków. "Słoneczka" mogły poznać pomidory o różnych kształtach, wielkości, a nawet kolorze, a także rożne przetwory i produkty z tych czerwonych warzyw. Wspólnie ustaliliśmy gdzie pomidory rosną, skąd się tam biorą i czego potrzebują do życia, aby cieszyć nas swoim smakiem. Analizowaliśmy kolory, kształty,zapach  i  budowę pomidora. Wiemy, że pomidory mają dużo w sobie witamin i minerałów. Dzieci lubią spożywać to warzywo oraz przetwory, które można uzyskać z pomidora. Na zakończenie projektu poznaliśmy utwór Jana Brzechwy "Pan Pomidor" oraz oglądneliśmy bajkę "Pomysłowy Dobromir" - Pomidor, gdzie w zabawny sposób główny bohater próbuje pozyskać przecier pomidorowy na zimę ze świezych pomidorów.

Paulina C.