Wizyta w Szkole Podstawowej nr III- Motylki i Smoki

W dniu 15 marca Motylki oraz Smoki udały się do Szkoły Podstawowej numer 3 w Krakowie, gdzie obejrzały przygotowane przez uczniów klasy III przedstawienie pod tytułem: “Smok Wawelski zmienia jadłospis”. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały przygody barwnych postaci. Okazało się, że główny bohater nabrał ochoty na jedzenie zdrowych warzyw. Po części artystycznej przedszkolaki zostały zaproszone do tradycyjnych zabaw ruchowych: zatańczyły labada oraz budowały mosty dla pana starosty, było przy tym bardzo wesoło.Następnie przyszła kolej na warsztaty plastyczne. W ich trakcie dzieci współpracując w małych grupach stworzyły kolorowe motylki. Dzieci wzięły również udział w lekcji angielskiego. Mogły wykazać się znajomością kolorów oraz umiejętnością liczenia po angielsku. Obejrzały również scenkę o tygrysie, który niczego się nie bał. Na koniec wszyscy otrzymali od pani dyrektor upominki: baloniki i cukierki.

Sylwia Hładio-Wąs