Warsztaty botaniczne- wszystkie grupy

W dniu 13 marca odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty botaniczne, w których wzięły udział dzieci ze wszystkich grup.

Tym razem Pan prowadzący opowiadał przedszkolakom o roślinach. Dzieci podczas rozmowy kierowanej mogły przypomnieć sobie, dlaczego rośliny są tak ważne i potrzebne ludziom. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, z czego rośliny się składają i jak należy o nie dbać. Prowadzący prezentował dzieciom różne okazy roślin oraz opowiadał o nich różne ciekawostki. Na koniec przy użyciu sprzętu multimedialnego przenieśliśmy się do lasu: dzieci mogły zobaczyć siebie na tablicy interaktywnej, pośród bujnej roślinności oraz wielu okazów zwierząt, a także wsłuchać się w dźwięki lasu. To było bardzo ciekawe.

Sylwia Hładio-Wąs