Podróże małe i duże- Arktyka i Antarktyda.

Za oknem ostanie chwile z zimą, a do grupy „Słoneczek” zawitały zwierzęta polarne. Zamieszkują one dwie krainy: Arktykę i Antarktydę. Wydają się, że są one identyczne: zima, śnieg, lód, bardzo trudne warunki życia….
Ale Arktyka i Antarktyda to nie to samo. Jakie są najważniejsze różnice?
Posiłkując się mapą świata i globusem Ziemi poznaliśmy nazwy wszystkich kontynentów na Ziemi. Dzieci obejrzały film edukacyjny na temat zwierząt, które występują na biegunach zimna oraz dowiedziały się, gdzie osiedlili się Inuici i jak wygląda ich codzienne życie w tak trudnych warunkach atmosferycznych. Dzieci z zaciekawieniem słuchały bajek o polarnych zwierzętach. Wykonały prace plastyczne związane z poruszaną tematyką.
„Słoneczka” uczestniczyły w zabawach badawczych, podczas których określały właściwości lodu,obserwowały co dzieje się z kostkami lodu, wyciągały wnioski.
Rozwiązywaliśmy wiele zadań dotyczących zwierząt biegunów polarnych m.in. przeliczaliśmy, szeregowaliśmy pingwinki oraz bawiliśmy się przy muzyce.