Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

8 marca w przedszkolu odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy dla wszystkich dzieci.  "Mali Ratownicy" dowiedzieli się czym zajmuje się Ratownik Medyczny, w jaki sposób udziela pierwszej pomocy, co znajduje się w jego apteczce medycznej i jak tych rzeczy można użyć do ratowania życia i zdrowia. Dzieci mogły nauczyć się w jaki sposób należy udzielić pierwszej pomocy, jak wygląda resuscytacja, jak używa się bandaża, do czego służy folia znajdująca się w apteczce i jaki sposób dzięki niej można ochronić poszkodowanego przed zimnem i przed przegrzaniem. Były to bardzo interesujące warsztaty dostarczające zarówno wiedzy teoretycznej jak i praktycznej. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, z których otrzymały certyfikat. Teraz śmiało można ich nazwać "Małymi Ratownikami".

Karolina Olszańska