Kubusiowi Przyjaciele Natury

W minionym tygodniu dzieci z grupy Motylki realizowały program pt. “Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Jego główny cel, to kształtowanie u przedszkolaków postaw proekologicznych oraz wzbogacanie dziecięcej wiedzy na temat ekologii.

Podczas zajęć realizowaliśmy sześć “misji”, a każda z nich rozpoczynała się od wysłuchania listu od Kubusia do dzieci. Rozmawialiśmy m.in. o zdrowym odżywianiu, dbaniu o kondycję fizyczną, recyklingu, oszczędzaniu zasobów naturalnych, mądrym planowaniu zakupów. Dzieci poznały pojęcia takie jak: “klimat”, “ekosystem” oraz “zapylacze”.

Zajęcia były wzbogacone o ciekawe filmy i gry edukacyjne (także takie, które stworzyliśmy samodzielnie z wytłaczanek po jajkach). Przedszkolaki uczestniczyły w projekcie z dużym zaangażowaniem i śmiało można powiedzieć, że są PRZYJACIÓŁMI NATURY.

Sylwia Hładio-Wąs