PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR  139 IM ,,NIEZAPOMINAJKA''

HISTORIA   NASZEGO PRZEDSZKOLA

W dniu 11 X 1977 roku odbyło się długo oczekiwane , uroczyste otwarcie nowego przedszkola nr 139 przy ulicy J.Bema 21.

Zanim jednak ten moment nastąpił poprzedził go wielki trud tych , którzy tworzyli sam budynek przedszkola, wyposażali we wszystlie niezbędne urządzenia. Należy nadmienić, iż duży wkład pracy włożyli Rodzice, których pociechy miały zacząć uczęszczać do nowego przedszkola. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał wiceprezydent miasta Krakowa  Zygmunt Sakiewicz.

Po przecięciu wstęgi nastąpiły przemówienia. podziękowania i pamiatkowe zdjęcia. Następnie dzieci podziękowały występem artystycznym.

Potem wszystko potoczyło się zwyczajnie, codzienna praca, wzajemne poznawanie się. Przedszkolne życie nabierało rozpędu i żyło rytmem wyzanczanym przez kolejne wydarzenia i uroczystości.

25 lat póżniej w 2002 roku przedszkole przyjęło imię ,,Niezapominajka''. Nazwa naszego przedszkola kojarzy się z latem, przyrodą , łąką i kwiatami. Błękiny kolor to kolor pogodnego nieba, uczucie spokoju i beztroskiego dzieciństwa. Na pamiątkę tego wydarzenia każdego roku w naszym przedszkolu 15 maja obchodzimy Dzień Niezapominajki.

" Niezapominajki "

Niezapominajki to są kwiaty z bajki !

Rosną nad potoczkiem, patrzą rybim oczkiem.

Gdy się płynie łódką, śmieją się cichutko

I szepczą mi skromnie: "Nie zapomnij o mnie"

Maria Konopnicka