Warsztaty przyrodnicze: Ciało człowieka

31 stycznia dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w warsztatach przyrodniczych pod tytułem: “Ciało człowieka”. Na początku spotkania dzieci wysłuchały ciekawostek na temat układu kostnego człowieka: dowiedziały się z czego zbudowane są kości, oraz co należy jeść, aby były one zdrowe i mocne.

W dalszej części spotkania prowadzący wyjaśnił przedszkolakom, co to są narządy wewnętrzne, zaś dzieci podały ich przykłady na zasadzie banku pomysłów.

Następnie ochotnicy ubierali specjalny strój, na którym można było zobaczyć kształt i ułożenie poszczególnych narządów, a prowadzący spotkanie opowiadał o ich roli w ciele człowieka.

Przedszkolaki słuchały z ogromnym zaciekawieniem. To było bardzo pouczające spotkanie.

Sylwia Hładio-Wąs