Grupa Misie- realizacja projektu SensoSmyki Placówki- zima

W grupie Misie zostały zrealizowane zajęcia pt.: Zima z projektu SenoSmyki Placówki. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach w czasie których mogły doświadczyć zabawy masą sensoryczną i wykazać się niesamowitymi pomysłami tworząc różne figurki, śnieżne kule, zwierzątka. Na koniec zabawy wspólnie ulepiły bałwanka. Na zajęciach Misie mogły pobawić się także śniegiem- określały jaki ma kolor, czy jest zimy, czy ciepły, co można z niego zrobić, w co zamienia się śnieg gdy się rozpuści. Dzieci przechodziły również po zimowej ścieżce sensorycznej, mogły stopami dotknąć różnych faktur tj.: folia bąbelkowa, klocki w kształcie kwiatków, wata, folia aluminiowa, kulki papierowe, bibuła. Była to dla nich świetna zabawa, którą chciały powtarzać w nieskończoność. Grupa Misie wykonała również pracę plastyczną pt.: srebrzyste śnieżynki- dzieci wyklejały rysunek przedstawiający śnieżynkę kawałkami foli aluminiowej. Na koniec zajęć dzieci przygotowały strój dla Pani Zimy- wykleiły jej sukienkę watą, śnieżynkami oraz gwiazdkami.

Karolina Olszańska