Żywa lekcja przyrody.

rok temu

29 listopada w grupach - Smoki, Zajączki i Skrzaty odbyła się niezwykła lekcja przyrody. Żywą lekcję poprowadził wieloletni hodowca, który odpowiadał na wszystkie pytania dzieci. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć ciekawe gatunki zwierząt pochodzących z różnych regionów świata, m.in. kameleona lamparciego, największego lądowego ślimaka afrykańskiego, oraz boa dusiciela, a także karaczany /owady, które służą za pokarm głównie większym jaszczurkom/. Dzieci z przejęciem słuchały opowiadań o życiu zwierząt, ich upodobaniach, zwyczajach oraz przysmakach. Chętni pod czujnym okiem pana prowadzącego mieli możliwość dotknąć poznane okazy, a także zrobić sobie zdjęcie z boa dusicielem, wężem Wiktorka z grupy III. Pokaz cieszył się zainteresowaniem i dostarczył wielu wrażeń i emocji.