Spotkanie z artystami - seniorami z Małopolskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury - Motylki i Smoki

12 grudnia dzieci z grupy Motylków i Smoków poznały nieprzeciętne Seniorki z Małopolskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Krakowie. Stowarzyszenie powstało w 1983 roku w Nowej Hucie, zrzesza osoby na emeryturze dla których twórczość stanowi sposób bogatego i pełniejszego życia: malują i rysują, piszą wiersze i prozę, fotografują, tworzą rękodzieło. Panie, które odwiedziły przedszkole czerpią pomysły z pokładów swych artystycznych uzdolnień, a wynikiem swojej twórczej pracy podzieliły się z dziećmi. Sylwetki artystek seniorek, które dziś poznaliśmy są przykładem na to, że chęć pomagania, pracy na rzecz drugiego człowieka czy obdarowywania innych swoimi talentami nie zna żadnych ograniczeń. Z takich wzorów powinniśmy korzystać na co dzień, a sztuka łączy pokolenia. Panie udowodniły, że są młode duchem, radosne i lubią aktywnie spędzać czas. Takie międzypokoleniowe spotkania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, wzbogacają procesy uczenia się i szacunku dzieci wobec osób starszych.

Piękne motto Stowarzyszenia brzmi - Sztuka to wolność wyboru, prawo do przeżycia i wzruszenia, to możliwość utrwalania artystycznych dokonań, aby trwały w czasie, dla nas i innych.

Przedszkolaki składają gorące podziękowanie Paniom za ciekawe spotkanie i życzą dalszej owocnej pracy.