Warsztaty tworzenia świec żelowych

8 grudnia wszystkie przedszkolaki wzięły udział w warsztatach, podczas których samodzielnie wykonały świece żelowe. Dzieci miały do dyspozycji barwiony kwarc w różnych kolorach, koraliki, cekiny i inne ozdoby. Dzięki nim każde dziecko mogło zaprojektować wygląd swojej świecy. Na początku dzieci wsypywały do szklaneczek piasek w dowolnie przez siebie wybranych kolorach, a następnie wybierały i układały na piasku ozdoby. Na końcu Pani prowadząca warsztaty zalała świece ciepłym żelem, co wywarło na wszystkich duże wrażenie. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością, dzięki czemu każda świeca jest piękna i wyjątkowa. Własnoręcznie stworzone świece rozpaliły dziecięce uśmiechy i były źródłem niemałej satysfakcji.