Mamo, tato wolę wodę.

Mamo, tato, wolę wodę! to jeden z najbardziej cenionych programów edukacyjnych
w Polsce zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych.

Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.

W grupie Słoneczka, w minionym tygodniu rozpoczęliśmy realizację tego programu.
Dzieci poznały Zdrojka,wodnego stworka oraz jego leśnych przyjaciół, którzy angażują dzieci do wspólnej nauki poprzez zabawę. Podczas zajęć Słoneczka szukały odpowiedzi
na pytanie, gdzie ukrywa się woda,oglądając obrazki oceniały, kto oszczędza a kto marnuje wodę. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, w których woda odgrywała ważną rolę. W grudniu będziemy kontynuować zabawy z wodą i zachęcać dzieci do jej częstego picia.