"Miś w świecie literatury"- reazlizacja projektu w grupie Misie

Grupa Misie uczestniczy w całorocznym projekcie pt. "Miś w świecie literatury", którego celem jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa, a tym samym: zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom - uświadomienie roli czytelnictwa w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych; tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela; wprowadzenie dziecka w świat literatury; budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną itd.

Projekt składa się z kilku modułów. Misie są w trakcie realizacji modułu I pt. "Czytamy razem z małym Misiem". Natomiast zrealizowały moduł II pt. "Misiowa wyspa talentów" oraz moduł III pt. "Logorytmiczne misiowanki".

W  trakcie realizacji modułu II dzieci poszukiwały razem z Małym Misiem swoich mocnych stron oraz wzmacniały  poczucie własnej wartości. Utwierdziły się w przekonaniu, że każdy ma swój talent. Natomiast w module III  dzieci rozwijały percepcję słuchową , doskonaliły poczucia rytmu, rozwijały motorykę małą oraz wyobraźnię muzyczną. Wzbogaciły słownictwo, nauczyły się rymowanek i wierszyków.

Karolina Olszańska