Program PAH - Świat w Przedszkolu w grupie Smoki.

W dniach 20 - 24 listopada grupa "Smoki"  brała udział w programie edukacyjnym "Świat w Przedszkolu".

Organizatorką programu jest Polska Akcja Humanitarna.

Misją PAH jest uczynić świat lepszym poprzez zmniejszenie cierpienia i promowanie wartości humanitarnych. Zadanie to realizuje poprzez: udzielanie pomocy humanitarnej, rozwojowej i edukację społeczeństwa.

Celem programu jest pokazanie poprzez zabawę i rozmowy, że wszyscy jesteśmy częścią świata.

Odległe geograficznie wydarzenia wpływają na nas i mamy wpływ na to co się dzieje na innych kontynentach.

Program wpisuje się w założenia edukacji globalnej i skupia się przede wszystkim na poszukiwaniu współzależności oraz wzmacnianiu otwartości na różnorodność.

Tematy zajęć w których dzieci brały udział to:

1. Noc i dzień – Jak wygląda Ziemia z różnych perspektyw?

2. Ciepło i zimno – Czym są zmiany klimatu?

3. Woda i życie – Co się dzieje, gdy nie ma wody?

4. Jedzenie i konsumpcja – Skąd pochodzi to, co jemy i pijemy?

5. Migracje i integracja – Dlaczego ludzie opuszczają swoje miejsca zamieszkania?

Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem brały udział w proponowanych zajęciach.

Miały możliwość ze swojej dziecięcej perspektywy spojrzeć na problemy i wydarzenia które współcześnie dzieją się w różnych częściach naszego świata.

Ewa T.