Słoneczka przygotowują się do Świat Bożego Narodzenia - pieczemy pierniki cz. 1

W czwartek 16 listopada, odwiedziła nas mama Helenki i Oskara. Pani Aneta podzieliła się przepisem na staropolskie pierniki. W domu rodzinnym Helenki i Oskara przekazuje się owy przepis z pokolenia na pokolenie. Tuż przed rozpoczęciem Adwentu, należy przygotować ciasto, które musi leżakować okolo 4 tygodni w lodówce. Słoneczka chętnie i z zaangażowaniem wyrabiały ciasto według nadzoru Pani Anety. Każde dziecko wykonało wybraną czynność w przygotowaniu ciasta. Pani Aneta zaplanowała produkty oraz  pracę w czterech grupach aby Słoneczka mogły aktywnie uczestniczyć w procesie przygotowywania ciasta. Dziękujemy mamie Helenki i Oskara za zaangażowanie i pokazanie dzieciom jak wykonuje sie domowym sposobem pierniki. Za 4 tygodnie, kiedy ciasto będzie gotowe do wypieku, Słoneczka będą wycinać foremkami pierniki, wypiekać i zdobić. Już nie możemy się doczekać dalszej przygody kulinarnej :)

Paulina C.